środa, 04 stycznia 2017 09:43

Budynek po pożarze trafi na sprzedaż

 
Budynek po pożarze trafi na sprzedaż fot. Rafał Wichniewicz

Nieruchomość z domem, w którym w połowie listopada wybuchł pożar, zostanie przeznaczona na sprzedaż.

Przypomnijmy, że 14 listopada 2016 roku doszło do pożaru w jednym z dwóch lokali, które się znajdowały w tym budynku. W wyniku tego jeden z nich nie nadawał się do dalszego użytku i do chwili obecnej jest on zamknięty. Do drugiego z lokali powróciła lokatorka, która nadal w nim zamieszkuje.

Jak poinformował nas Urząd Miejski, budynek przy ul. Cierpięgi 25 (należący do Miasta) planowo, wraz z całą działką, ma zostać przeznaczony na sprzedaż. Póki co jednak trwają starania o to, by wykwaterować ostatnią z mieszkanek, która mimo dwóch przedstawionych propozycji zamiany, do chwili obecnej na żadną z nich się nie zgodziła. Dopiero po opuszczeniu budynku będzie można dokonać wyceny nieruchomości wraz z posesją, która sięga aż do ul. Łąkowej i liczy sobie niespełna 1500 m2.

Parterowy budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków nieruchomych. Brama wjazdowa na teren nieruchomości należy do wspólnoty mieszkaniowej z kamienicy przy ul. Cierpięgi 26.

9 komentarzy

 • Link do komentarza stamtąd środa, 04 stycznia 2017 18:55 napisane przez stamtąd

  @elemeledudki - masz rację. Ja o tej sprzedaży słyszałem juź przed pożarem. A ten pożar tylko ułatwił im sytuację. Jednak osobiście jestem za tą sprzedażą, bo sądzę, że w tym miejscu powstanie przyzwoity budynek, byle tylko nie blokowisko. Nowa pani konserwator niech się wykaże i pokaże że potrafi zadbać o piękno naszego miasta.

 • Link do komentarza tomek środa, 04 stycznia 2017 18:06 napisane przez tomek

  A to nie jest tak, że ustawowo wpisane to było do rejestru, jako obiekt mający ponad 50 lat? Pałac Kultury w Warszawie też już jest zabytkiem :)

 • Link do komentarza wyborca środa, 04 stycznia 2017 16:26 napisane przez wyborca

  wpisywali wszystko jak leci do rejestru zabytków a teraz co??? pamiętam zabytek, który stał tam gdzie dziś stacja shell - piękna klinkierowa cegła, chciałem nawet kupić, ale stawiali tyle warunków co tam można i nie można, więc sobie darowałem, a ta co kupiła długo nie czekała i rozebrała, postawiła okropną stację, i nic, ile trzeba dać by rozebrać zabytek i go nie odtwarzać??

 • Link do komentarza Mik środa, 04 stycznia 2017 16:21 napisane przez Mik

  I gdzie teraz będę lewe fajki kupować?

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 04 stycznia 2017 14:46 napisane przez elemeledudki

  Powiem tak jak znam zycie to ta dzialka "juź jest sprzedana" a ta informacja jest po to azeby nie bylo ze nikt nikogo nie informowal ☺ Po drugie widać ze jak PO sprzedało praktycznie w kraju co sie dało obecny szef Magistratu UM nie odbiega od normy PO i rozsprzedaje wszystko co sie da w mieście ☺ Reszte prosze sobie samemu dopowiedzieć

 • Link do komentarza Maciej środa, 04 stycznia 2017 14:24 napisane przez Maciej

  Piękny, biorę jak nic nawet z lokatorką :)

 • Link do komentarza miastowy środa, 04 stycznia 2017 13:30 napisane przez miastowy

  Kynes, przecież to nie chodzi o budynek, który należy rozebrać, a o działkę w dobrym punkcie miasta. Na pewno jakiś developer to kup, a mieszkania na bank w tym miejscu sprzeda.

 • Link do komentarza templariusz środa, 04 stycznia 2017 11:52 napisane przez templariusz

  to jest wpisane do ewidencji zabytków???? żart czy kpina jakaś????? Miasto samo sobie zaniża wartość takiej działki - idiotyzm wielki, kto to wpisał????

 • Link do komentarza kynes środa, 04 stycznia 2017 10:24 napisane przez kynes

  Cudowny zabytek, nie ma co...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane