Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:56

Działki pod domy z częściowym zainteresowaniem

 
Tereny miejskie przy ul. Orzeszkowej Tereny miejskie przy ul. Orzeszkowej archiwum redakcji

W ostatnim czasie odbyło się kilka przetargów nieruchomości należących do Miasta Gniezna. Zainteresowanie w końcu zaczęły budzić działki przy ul. Orzeszkowej.

O planowanych kilku przetargach pisaliśmy w połowie grudnia ubiegłego roku, a które zostały wyznaczone na drugą połowę grudnia (zobacz więcej)

Kolejnym fiaskiem zakończyła się próba sprzedaży terenu u zbiegu ul. Kokoszki i Kostrzewskiego. Za dwie działki z przeznaczeniem pod przemysł lub usługi o łącznej powierzchni 1,80.20 hektara, Miasto Gniezno planowało pozyskać niecałe 4 mln złotych. Kwotę tę po raz pierwszy obniżono po dwóch poprzednich, nieudanych próbach zbycia nieruchomości. Do przetargu wyznaczonego na 25 stycznia nie stawił się jednak żaden zainteresowany podmiot.

Również brak zainteresowania dotyczy działek w rejonie ul. Pustachowskiej i Czeremchowej, z których część przeznaczona była pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, a część pod usługi. Również i tutaj kupnem jednej z sześciu działek nie zainteresował się żaden podmiot, dlatego pierwszy przetarg z 19 stycznia zakończył się negatywnie.

Bardziej optymistyczne wieści dla urzędników są z terenu pomiędzy ul. Orzeszkowej a ul. Rzepichy, które do tej pory nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem. Tym razem jednak było inaczej - przy wytyczonych w ostatnich latach ulicach Rodziewiczówny, Gombrowicza i Tuwima (rejon pomiędzy kotłownią a Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym), wystawiono na sprzedaż osiem nieruchomości o powierzchni od 640 m2 do 857 m2. W wyniku przetargu, jaki odbył się 26 stycznia, pięć z tych nieruchomości otrzymało nowych nabywców, którzy zakupili swoje działki za łączną sumę ponad 320 tysięcy złotych.

 

Galeria

3 komentarzy