Jesteś tutaj:Gospodarka Wyświetlenie artykułów z etykietą: starostwo powiatowe
piątek, 20 kwietnia 2018 14:15

129 nowych posiadaczy Krewkart

Kolejna grupa uczniów z gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych dołączyła do zaszczytnego grona krwiodawców. Wśród nich 21 zdeklarowało się zostać dawcami szpiku.

Dział: Społeczeństwo

Za ponad tydzień w Starostwie Powiatowym odbędą się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy układu komunikacyjnego, w tym przejazdu kolejowego na ul. Gajowej.

Dział: Gospodarka

W najbliższym czasie mają się odbyć konsultacje społeczne w sprawie ewentualnej przebudowy przejazdu kolejowego w rejonie ul. Gajowej, Mnichowskiej i Dalkoskiej. Przedstawiona ma zostać koncepcja poprawy obecnej sytuacji.

Dział: Inwestycje

Miody, sery, mięso, ozdoby oraz inne najróżniejsze produkty wykonane przez miejscowych rolników oraz twórców, zostały wystawione w poniedziałek na targu, który zagościł na ul. Jana Pawła II.

Dział: Kultura

Ruszyła IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci z klas V – VII szkół podstawowych. Tegorocznym hasłem konkursu jest „Tu Powstała Polska – Tu wygrała Polska.100 – lecie Powstania Wielkopolskiego”.

Dział: Kultura
poniedziałek, 05 marca 2018 08:58

Rozmawiali z sołtysami o środkach na działania

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się pierwsze Forum Sołtysów Powiatu Gnieźnieńskiego. Jego celem było poinformowanie o możliwości pozyskania funduszy na różne działania aktywizujące społeczność oraz poprawiające infrastrukturę wsi.

Dział: Samorząd

Dziś mija siedemnasta rocznica tragicznej śmierci śp. Jacka Marciniaka, pierwszego Starosty Gnieźnieńskiego III RP.

Dział: Samorząd
sobota, 03 lutego 2018 12:43

„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gnieźnie - uprzejmie informuję, że pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego współorganizuje z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Głównym Inspektoratem Weterynarii oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kolejne spotkanie pt. ”Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”.

Dział: Społeczeństwo

Wydział Komunikacji i Transportu informuje o możliwości szybszego dowiedzenia się o gotowym do odbioru dokumencie.

Dział: Społeczeństwo

W Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów w konkursie plastycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Mój wymarzony zawód” organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie. 

Konkurs miał na celu przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na potrzebę planowania swojej przyszłości zawodowej, a także wdrażanie do obserwacji otaczającej rzeczywistości. Dodatkowo miał on motywować małych gnieźnian do rozwoju uzdolnień twórczych i rozwijania własnej wyobraźni.

W odpowiedzi na konkurs wpłynęły 104 prace z aż 20 placówek wychowania przedszkolnego powiatu gnieźnieńskiego.

Nagrodzeni młodzi twórcy to:
I nagroda – Zofia Łączny – weterynarz, Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a´Paulo w Gnieźnie
II nagroda – Antoni Nawrot – budowlaniec, Przedszkole nr 3 „Kubuś Puchatek” w Gnieźnie
III nagroda – Olaf Gaziński – piłkarz, Przedszkole nr 3 „Kubuś Puchatek” w Gnieźnie.


Wyróżnienia (w kolejności przypadkowej):
1. Filip Łopyta – maszynista, Przedszkole nr 1 w Fałkowie
2. Oliwia Kosz – baletnica, Spółdzielnia Socjalna „Razem być” z Wymysłowa
3. Wojciech Juszczyk – policjant, Spółdzielnia Socjalna „Razem być” z Wymysłowa
4. Marysia Ryczkowska – sprzedawca przypraw świata, Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a´Paulo w Gnieźnie
5. Nikodem Chojnacki – piłkarz, farmer, Przedszkole nr 3 „Kubuś Puchatek” 
w Gnieźnie
6. Damian Cierech – strażak, Przedszkole w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku
7. Julian Krzesiński – żołnierz, Przedszkole Niepubliczne „Leśna Kraina”
8. Jadwiga Walter – weterynarz, Przedszkole nr 1 im. Chatka Puchatka w Trzemesznie
9. Dominika Dreas – makijażystka, Przedszkole nr 2 „Tęczowy Domek” w Woźnikach
10. Liliana Mazur – baletnica, Przedszkole nr 14 „Mali Piastowie” w Gnieźnie

Ponadto z pozostałych prac wyłoniono wyróżnienia tematyczne:
Wyróżnienie w kategorii weterynarz – Zuzanna Nowak, Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” w Gnieźnie
Wyróżnienie w kategorii policjant – Lena Przybysz, Przedszkole nr 1 „Wesołe nutki” w Gnieźnie
Wyróżnienie w kategorii strażak – Franciszek Chełmiński, Przedszkole nr 1 w Fałkowie
Wyróżnienie w kategorii nauczyciel – Alicja Stachowiak, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. L. Formanowicza w Modliszewku
Wyróżnienie w kategorii piłkarz – Miłosz Kasprzyk, Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” w Gnieźnie
Wyróżnienie w kategorii najbardziej oryginalny zawód – Kacper Trąbczyński – odkrywca-naukowiec, Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” w Gnieźnie

Wyróżnienie w kategorii 3-latków – Olga Szulc – baletnica, Przedszkole nr 1 w Fałkowie

Wyróżnienie w kategorii 4-latków – Hanna Woźniak – kucharz, Przedszkole w Pyszczynie

Wyróżnienie w kategorii 5-latków:
1. Julia Staszkiewicz – policjant, Przedszkole w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku
2. Lena Miecznikiewicz – weterynarz, Przedszkole Samorządowe w Żydowie

Wyróżnienie w kategorii 6-latków:
1. Antonina Budzyńska – kucharka, Przedszkole nr 5 Mali Przyrodnicy w Gnieźnie
2. Oskar Ławniczak – mechanik samochodowy, Przedszkole nr 3 „Kubuś Puchatek” 
w Gnieźnie.

Dział: Oświata
Strona 1 z 10

Ostatnio dodane

GPS