Jesteś tutaj:Kultura Utopią Marzannę i powitają wiosnę
środa, 15 marca 2017 14:19

Utopią Marzannę i powitają wiosnę

 
Utopią Marzannę i powitają wiosnę archiwum redakcji

Już w najbliższą sobotę odbędzie się wspólne topienie Marzanny, którym to sposobem planuje się przegonić wciąż trapiącą gnieźnian zimę. Odbędą się też warsztaty dla dzieci.

Powoli (choć tylko co roku) wydarzenie to staje się pewną tradycją. Na publiczne palenie i topienie Marzanny, która symbolizuje trwającą mroźną porę roku, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, a okazja ku temu nadarzy się już w sobotnie południe 18 marca - zaprasza Stowarzyszenie Ośla Ławka.

W tym roku dla najmłodszych uczestników przewidziane są warsztaty. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat odbędą się one w sobotę w MOK-u w godzinach od 10:30 do 12:00, a w ich trakcie zainteresowani będą m.in. przygotowywać Marzannę.

Po ukończeniu dzieła, wszyscy wspólnie udadzą się nad Jezioro Jelonek (Skwer im. M. Speyer), gdzie wszystkim pokrótce przybliżona zostanie historia tej tradycji. Następnie około godziny 12:15 ruszy pochód na wyspę w celu utopienia zimy. Towarzyszyć temu będzie melodia Zespołu Muzyki Dawnej "Huskarl", ale oczywiście - wzorem lat poprzednich - wszyscy zainteresowani mogą wziąć ze sobą różne instrumenty, by (dosłownie) z hałasem wygonić zimę i powitać nadchodzącą wiosnę. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane