Jesteś tutaj:Kultura Muzyczne wydarzenia w MOK-u
piątek, 17 marca 2017 07:47

Muzyczne wydarzenia w MOK-u

 
Muzyczne wydarzenia w MOK-u fot. Magdalena Wardęcka

Cztery pory MOK-u oraz koncert pasyjny chóru Dzwon - oto dwie, muzyczne propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ośrodek Kultury rusza z nowym, muzycznym cyklem „Cztery pory MOK-u”, który jak sugeruje tytuł, będzie odbywał się raz na daną porę roku. Rozpoczyna się od wiosny. - Będzie to cykl koncertów, pierwszy na wiosnę, potem lato, jesień i zima. Wiosenna odsłona będzie oparta na występach naszych grup wokalnych i tanecznych MOK-u, przygotowany scenograficznie i muzycznie w klimatach wiosny. Na kolejnych etapach Czterech pór MOK-u planujemy poszerzyć ofertę koncertowa o zespoły z zewnątrz – mówiła Janka Matyska z MOK-u. Na pierwszą odsłonę zapraszamy 24 marca o godzinie 18:00 do MOK-u. Wstęp wolny.

Na kolejne wydarzenie zapraszamy 26 marca o godzinie 16:30 do kościoła garnizonowego. Wtedy też chór Dzwon zaprasza na koncert pasyjny. - Wykonamy szereg utworów po polsku i po łacinie, m.in. pieśń o męce pańskiej według rękopisu zakonu sióstr klarysek z roku 1600, pieśń „Matka boleściwa” i szereg innych, które mówią o Triduum Paschalnym – mówił Jan Hoffman z chóru Dzwon. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane