sobota, 25 marca 2017 10:20

Mocny brzmieniowo koncert Braci Figo Fagot

 
Mocny brzmieniowo koncert Braci Figo Fagot fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór w Klubie Lokomotywa przed gnieźnieńską publicznością po raz drugi w historii zaprezentowała się wyjątkowa w swojej twórczości grupa - Bracia Figo Fagot.

Ponad rok od ich ostatniego koncertu w Gnieźnie, muzycy ponownie zdecydowali się zawitać do Grodu Lecha z promocją swojego najnowszego albumu. Twórcy tej wyjątkowej odmiany nie tylko disco polo, ale i ogólnie swojego rodzaju odskoczni od standardów polskiej muzyki, są raczej rozpoznawalni wyłącznie wśród młodego pokolenia. To dlatego w piątek 24 marca klub przy ul. Dworcowej wypełnił się osobami, które naprawdę dobrze znają twórczość Braci Figo Fagot. 

Grupa, której teksty przez wielu są uznawane co najmniej za nietuzinkowe, o ile nie kontrowersyjne, wystąpiła w swoim standardowym, niepoukładanym (zdawać by się mogło) stylu, co wcale nie przeszkadzało publice zgromadzonej na parkiecie. To właśnie tym podejściem i sposobem kontaktu z publiką (poza samą warstwą muzyczną) Bracia Figo Fagot potrafią rozbudzić poukrywane pokłady energii, która w miniony piątek - tradycyjnie - uwolniła się w znacznej ilości. Grupa w trakcie koncertu wykonała nie tylko utwory z najnowszego krążka "Disco polo", ale także inne, równie dobrze znane kawałki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane