poniedziałek, 27 marca 2017 15:52

Pasyjny koncert „Dzwonu”

 
Pasyjny koncert „Dzwonu” fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne popołudnie w murach kościoła garnizonowego odbył się koncert najstarszego gnieźnieńskiego chóru "Dzwon".

Na to wydarzenie zaprosili członkowie zespołu oraz Miejski Ośrodek Kultury. Występ wpisywał się swoim repertuarem w trwający akurat Wielki Post, dlatego w programie zaplanowano pasyjne utwory różnych kompozytorów. 

Chór, który działa w Grodzie Lecha od ponad 150 lat, zaprezentował utwory polskie i łacińskie, m.in. Stabat Mater, Matka Bolesna czy In Monte Olivetti i jedynym usprawiedliwieniem dla dość skromnej frekwencji słuchaczy może być panująca tego dnia pierwsza od dłuższego czasu ładna pogoda. Niemniej, sam koncert przebiegł na tradycyjnie dobrym poziomie, godnym wiekowej tradycji gnieźnieńskiego zespołu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane