Jesteś tutaj:Kultura Zbliża się wielka gala malowania jaja
środa, 12 kwietnia 2017 17:00

Zbliża się wielka gala malowania jaja

 
Zbliża się wielka gala malowania jaja fot. Archiwum redakcji

Tradycyjnie, w wielki czwartek, Miejski Ośrodek Kultury organizuje wielka galę malowania jaja, która według planów na zostać zorganizowana na deptaku. Będzie to piętnasta edycja wydarzenia.

Co rok w wielki czwartek MOK zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Gniezna do wspólnego przyozdabiania aż tysiąc jaj. Tym razem ten dzień przypada 13 kwietnia. – Założeniem gali ma być to, żeby robić ją w centrum miasta, żeby było to jedno, wspólne ozdabianie jaj i tworzenie pisanek. Jest to czas na artystyczne działanie i integracje – mówiła Iwona Piechocka-Jóźwiak z MOK-u.

Podczas gali będzie można stworzyć także ozdoby świąteczne takie jak koszyki z papieru, kury, czy zajączki. Jak zwykle wydarzeniu będzie towarzyszył konkurs. – Tym razem powracamy do konkursu na najciekawszy strój pod hasłem „Kury, kurczaki i koguty”. W konkursie można brać udział indywidualnie i grupowo. Nie ma ograniczeń wiekowych, a także do samej formy stroju. Chodzi o kultywowanie tradycji związanych z Wielkanocą – dodała.

Do wygrania będzie świąteczny kosz smakołyków. Regulamin konkursu dostępny na stronie MOK-u. Miejski Ośrodek Kultury zapewnia wszystkie potrzebne materiały i opiekę instruktorów. Gala rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 12:00 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane