Jesteś tutaj:Kultura „Zbrodnia i kara” teatru Wszelki Wypadek
czwartek, 18 maja 2017 08:06

„Zbrodnia i kara” teatru Wszelki Wypadek

 
„Zbrodnia i kara” teatru Wszelki Wypadek fot. Magdalena Wardęcka

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Zbrodnia i kara” na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego w wykonaniu grupy teatralnej Wszelki Wypadek działającej w eSTeDe.   

Spektakl w adaptacji Tomasza Kujawskiego odbędzie się 18 maja o godzinie 19.00 i 23 maja o godzinie 19.00 w Centrum Kultury  „Scena to dziwna”.

Spektakle w reżyserii Tomasza Kujawskiego mają specyficzny, kameralny charakter. Surowa scenografia zarysowana jest przez grę światła i cienia, która podkreśla dramatyczny wyraz spektaklu. Nie inaczej jest w przypadku „Zbrodni i kary”, której głównym środkiem przekazu, oprócz tych wyżej wspomnianych, jest dialog i wyraziste, psychologiczne przedstawienia bohaterów. Wszystkie te aspekty sprawiają, że „Zbrodnia i Kara” w wykonaniu teatru Wszelki Wypadek, jest teatrem intymnym, a przy tym mocno oddziaływającym i pozwalającym widzowi wraz z aktorami przeżywać i odczuwać dramat bohaterów powieści Fiodora Dostojewskiego.

Polecamy i zapraszamy do Centrum Kultury Scena to Dziwna. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane