Jesteś tutaj:Kultura Pociąg specjalny z parowozem na Dni Pary!
wtorek, 16 maja 2017 15:43

Pociąg specjalny z parowozem na Dni Pary!

 
Pociąg specjalny z parowozem na Dni Pary! fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę, 21 maja na dworcu w Gnieźnie z okazji trwających w Parowozowni Gniezno Dni Pary pojawi się pociąg specjalny, ciągnięty przez parowóz.

Dzięki współpracy z tą nową instytucją kultury i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego udało się uruchomić pociągi specjalne z wagonami retro na liniach kolejowych w okolicy Gniezna. To niezwykła okazja do poczucia ducha dawnej kolei i odbycia wiosennej rodzinnej wycieczki.

W niedzielę 21 maja o godzinie 12:47 ze stacji Gniezno na godzinną przejażdżkę wyjedzie pociąg do Trzemeszna. Po jego powrocie, o godzinie 13:51 skład wyruszy do Czerniejewa, skąd także powróci po godzinie. Dodatkowo istnieje możliwość przejazdu w jedną stronę do Poznania o godzinie 15:50. Pociągi odjeżdżają z peronów stacji Gniezno.

Bilety będzie można nabyć przez cały czas trwania Dni Pary (18.-21. maja) w Parowozowni Gniezno (ul. Składowa); bilet normalny 20 zł, ulgowy (do 18 lat) 10 zł, dzieci do lat 4 bezpłatnie. W pociągu specjalnym nie obowiązują ulgi ustawowe. Liczba biletów ograniczona.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane