Jesteś tutaj:Kultura Karolina Artymowicz zajęła drugie miejsce w Idolu!
środa, 17 maja 2017 22:12

Karolina Artymowicz zajęła drugie miejsce w Idolu!

 
Karolina Artymowicz w pierwszym występie w Idolu z 17 maja 2017 roku Karolina Artymowicz w pierwszym występie w Idolu z 17 maja 2017 roku

W środowy wieczór odbył się finał programu Idol, emitowanego na Polsacie. W jego trakcie pochodząca z Charbowa k. Kłecka młoda Karolina Artymowicz zajęła drugie miejsce, ale wygrała nagrodę RMF FM.

Ostatnie tygodnie to były prawdziwe zmagania artystki, która od samego początku czaruje całą Polskę swoim śpiewem, zdobywając uznanie nie tylko programowego jury, ale także widzów, którzy na nią głosowali. To dzięki nim Karolina Artymowicz zaszła tak wysoko w głosowaniach, jakie odbywały się w trakcie emisji co każdą środę. Przez cały ten czas młoda artystka zdobyła doświadczenie, którego nie ma wielu innych muzyków, osiągając przy tym spory rozgłos. W środę 17 maja po raz ostatni wzięła udział w finałowym odcinku Idola.

Tego wieczoru artyści mieli do wykonania trzy piosenki na żywo. Na samym początku były to utowry castingowe, a więc te, które artyści wykonali przy wstępnych eliminacjach. Karolina Artymowicz wówczas wykonała piosenkę zespołu Of Monsters and Men "Little Talks" i 17 maja można go było usłyszeć ponownie. Jak na pierwszy występ artystki, która ponownie zagrała przy tym na ukulele, zareagowało jury? Elżbieta Zapendowska stwierdziła: - Karolino, zasłużyłaś sobie na ten finał jak najbardziej. Jesteś urocza, śpiewająca i śliczna z malutkim instrumencikiem i ta twoja maleńkość jest twoją wielkością. Ewa Farna dodała: - Karolinka, cieszę się iż jesteś w finale. Wiesz co mi sprawiało radość? To, że widzę ciebie na scenie w repertuarze, który sama lubisz i w którym czujesz się dobrze, wróciłaś do ukulele i piękną klamrą wracasz do swojego "ja". Do Karoliny Artymowicz. Dziękuję, że byłaś z nami.

Janusz Panasewicz stwierdził bez ogródek: - Wróciła nasza Karolina, z naszego pierwszego spotkania, z tym ukulelem. Teraz to była taka dynamika, że jesteś tu, na finale jak najbardziej zasłużenie. Wojciech Łuszczykiewicz dał artystce dobrą radę: - Jak już będziesz nagrywać swoje piosenki, to taka rada od starszego kolegi - nie daj się namówić, aby ktoś cię zmienił, bo wszystkie odcinki, kiedy nie byłaś trochę sobą, to my mieliśmy nos na kwintę. To jest twój największy atut - będąc sobą nie masz konkurencji. W studiu obecna była mama Karoliny - Ewa Artymowicz, która przyznała iż czas matury, którą artystka zdawała przed dwoma tygodniami pomiędzy kolejnymi nagraniami, przeszła bardzo pomyślnie.

Po krótkiej przerwie Karolina Artymowicz powróciła w drugiej części programu, w trakcie której artyści mieli wykonać ulubiony utwór. Jest nim "All I want" zespołu Kodaline, który to jury podsumowało następująco: Byłem przekonany, że przejdziesz do finału i w tych moich zapiskach na twój temat był ten utwór. Doczekałem tej chwili, byłem szczęśliwy i wzruszyłaś mnie - przyznał Janusz Panasewicz. Ewa Farna stwierdziła: - Jesteś urocza, prześliczna, po prostu ozdoba tego programu. Jesteś jedyną dziewczyną na tej scenie i trzymam kciuki, abyś zawsze poruszała emocjami jak robisz to dzisiaj. Jestem oszołomiona, nie wiem co powiedzieć. Jestem muzycznie "wbita" w ciebie. 

Elżbieta Zapendowska przyznała wprost: - Właściwie to my chcemy, abyście wszyscy troje wygrali i to jest takie denerwujące, że tak nie może być. Ślicznie zaśpiewałaś i tyle ci powiem. Wojciech Łuszczykiewicz przyznał: - Chcę ci powiedzieć, że mam nadzieję i życzę ci tego iż będziesz śpiewała takie piosenki, że możesz być dziewczyną, która nie śpiewa piosenek o tym, że ma "wiarę, moc i czuje nadzieję", bo chcę naprawdę kupić twoją płytę i powiedzieć znajomym "znałem ją - z telewizji". 

W ostatniej części programu artyści mieli wykonać utwór, który chcą zadedykować komuś konkretnemu. Karolina Artymowicz swoją piosenkę Happysad "Zanim pójdę" skierowała do mamy Ewy. Jej wykonanie przypadło do gustu zarówno Elżbiecie Zapendowskiej, jak i Wojciechowi Łuszczykowskiemu. Janusz Panasewicz dodał: - Znowu zaskoczenie, szkoda, że ten program tak się kończy. Nie spodziewałem się, że zaśpiewasz tę piosenkę w ten sposób, interpretowałaś ją. Fajnie, podobało mi się bardzo. Ostatnią ocenę w historii Idola dla Karoliny Artymowicz wygłosiła Ewa Farna: - Cieszę się, bo widziałam, że cieszycie się ze wszystkich utworów, jakie dziś śpiewacie na scenie. To jest widoczne i życzę tego wam wszystkim w dalszej karierze.

Najpierw przyznano nagrodę specjalną radia RMF FM - aż 30% radiosłuchaczy od początku głosowało tylko na jedną wykonawczynię - Karolinę Artymowicz - wygrała ona kampanię promocyjną w radiostacji o wartości 100 tysięcy złotych oraz tytuł GŁOSU RMF FM. Jednocześnie w czwartek 18 maja będzie można usłyszeć jej debiutancką piosenkę na antenie. 

Następnie członkowie jury wskazało na swoich faworytów z początku programu - na Karolinę Artymowicz typowała Ewa Farna i potwierdziła swój aktualny typ. Janusz Panasewicz także wskazał pięć tygodni temu młodą artystkę, ale pod koniec zdecydował się na Mariusza Dybę. Elżbieta Zapendowska wskazała na początku na Karolinę i Jakuba Krystiana, a w środę 17 maja stwierdziła iż jej zdaniem wygra Jakub Krystian. Wojciech Łuszczykiewicz także na początku wskazał Karolinę i przyznał, że intuicja wskazuje mu obecnie także na nią, ale w jego opinii raczej powinien wygrać Jakub.

Decyzja widzów była jednak inna. W ostatnich minutach programu zapadł werdykt głosujących, którzy zdecydowali iż Jakub Krystian zajmie ostatecznie trzecie miejsce. Drugie przypadło Karolinie Artymowicz, a pierwsze Mariuszowi Dybie, który tym samym zdobył 250 tys. złotych i kontrakt na wydanie płyty. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Rowerzysta czwartek, 18 maja 2017 22:14 napisane przez Rowerzysta

  Ogladalem wczoraj Ciebie pierwszy raz, masz talent dziewczyno - powodzenia. Dla mnie wygralas wczorajszy program.

 • Link do komentarza Paweł czwartek, 18 maja 2017 11:39 napisane przez Paweł

  Gratulacje i czekamy na koncert. Powodzenia

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 18 maja 2017 09:34 napisane przez EagleEye

  Owszem gratuluję sukcesu ale wydaje mi się że druga piosenka zaważyła o drugim miejscu ☺ Ale to tylko moje zdanie z którym nikt nie musicie zgadzać a sukces duży i tak jest jakby nie patrzeć.Jeszcze raz gratuluje

 • Link do komentarza Daniela czwartek, 18 maja 2017 08:12 napisane przez Daniela

  Brawo Karolina. Z wielką przyjemnością się Ciebie słucha i ogląda. Życzę dalszych sukcesów. Zasłużyłaś sobie na tak wysokie miejsce .

 • Link do komentarza pierożek środa, 17 maja 2017 23:24 napisane przez pierożek

  cóż, nic tylko pogratulować, i dodam, czasem lepiej być drugim... nie wszystkim co wygrali jakiekolwiek, i którekolwiek edycje tych dziwnych programów się udało!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane