Jesteś tutaj:Kultura „Bajka prawdę Ci powie” – spotkanie z Irminą Kosmalą
czwartek, 18 maja 2017 09:32

„Bajka prawdę Ci powie” – spotkanie z Irminą Kosmalą

  mn
„Bajka prawdę Ci powie” – spotkanie z Irminą Kosmalą fot. nadesłane

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Staszica spotkały się dzieci, którym bajki opowiedziała Irmina Kosmala.

Mądre, głębokie, pełne życiowej mądrości i życiowych prawd. Takie są właśnie "Bajki" autorstwa, biskupa warmińskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego, prymasa Polski, Ignacego Krasickiego. Każda może czegoś nauczyć, każda obnaża prawdziwą naturę ludzi i świata, a przy tym są niesamowicie proste, przystępne i zrozumiałe.

Niewiele jest tak pełnych oczywistych prawd i celnych morałów utworów, które dzięki niesamowitej prostocie i zastosowanej przez autora metaforyce wznoszą się o poziom wyżej, stając się dzięki temu czymś ponadczasowym.

W podobnie mistrzowski sposób przybliżyła „Bajki” księcia poetów polskich, Irmina Kosmala, szefowa Kuźni Literackiej. Przygotowana przez nią prelekcja udowodniła, że Prymas Ignacy Krasicki napisanymi przez siebie  bajkami wychował swoje pokolenie, a teraz może wychować współczesne.

Prelekcja odbyła się w ramach programu edukacyjnego „Gniezno- Siedziba Prymasów” prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

GPS