piątek, 19 maja 2017 07:30

Gnieźnianie nominowani w Grand Press Photo

 

Bracia Dawid i Waldek Stube zostali nominowani do największego ogólnopolskiego konkursu fotograficznego w dwóch kategoriach. Wśród laureatów jest jeszcze jeden twórca, pochodzący z Gniezna.

W czwartek 18 maja w Warszawie odbyła się gala tytułowego wydarzenia. Na nim to zaprezentowano 68 prac, wyłonionych spośród 5200 zgłoszonych do konkursu. Wśród nich znalazły się fotografie wykonane przez gnieźnian.

W kategorii "życie codzienne" do finału weszło 12 fotografii, w tym dwa należące do Dawida Stube - pierwsze pokazuje, jak młode pokolenie zmienia dziś podwórko na wirtualną rzeczywistość, a drugie zostało wykonane na oddziale poporodowym w gnieźnieńskim szpitalu. W kategorii portret do finału weszło 8 fotografii, w tym portret strongmana Artura Walczaka, który wykonał Waldek Stube.

Mimo iż wymienionym powyżej nie udało się zdobyć żadnego miejsca, to jednak przyznali iż już sama nominacja do tego konkursu jest dla nich zaszczytem.

Co ciekawe, w kategorii "ludzie" do finału przeszły dwa fotoreportaże. Jeden z nich, dotyczący konfliktu pomiędzy irlandzkimi katolikami i brytyjskimi protestantami w Belfaście, stworzył Mariusz Śmiejek. Fotograf pochodzi z Gniezna, ale od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie realizuje się zawodowo, osiągając w dziedzinie fotografii wiele wysokich nagród w ogólnoświatowych konkursach fotograficznych. W tegorocznej edycji Grand Press Photo Mariusz Śmiejek otrzymał drugie miejsce we wspomnianej kategorii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS