Jesteś tutaj:Kultura Wielka parada małych lokomotyw
niedziela, 21 maja 2017 14:15

Wielka parada małych lokomotyw

 
Wielka parada małych lokomotyw fot. Rafał Wichniewicz

Tylu parowozów dawny zakład kolejowy przy ul. Składowej nie widział od dawna. Choć były one rozmiarami małe, to jednak widać było duży wkład w ich powstanie.

W sobotni wieczór w murach Parowozowni Gniezno pojawiły się małe lokomotywy, produkowane z pasją przez miłośników kolei. W 2010 roku ojciec Zenon Bocian wraz z synem Robertem, mieszkańcy Pecnej koło Poznania, stworzyli swoją pierwszą lokomotywę. Od tej pory do dziś powstało kilka unikalnych w skali kraju, miniaturowych modeli najpopularniejszych parowozów, jakie poruszały się kiedyś po polskich torach. Dziś, znana jest jako Kolejka Parkowa Pecna, która odwiedza wiele wydarzeń związanych z kolejnictwem, ale nie tylko.

W sobotni wieczór, w ramach odbywających się Dni Pary, w jednej z hal wachlarzowych odbył się nocny pokaz małych parowozów. Na wydarzenie przybyła spora grupa gnieźnian, zwłaszcza rodzin z dziećmi, którzy mieli okazję posłuchać i zobaczyć nie tylko miniaturowych pociągów, ale przede wszystkim poznać ich historię oraz przeznaczenie w trakcie służby na kolei.

1 komentarz

  • Link do komentarza Vegatermik poniedziałek, 22 maja 2017 14:23 napisane przez Vegatermik

    Nie w Londynie i nie w Nowym Jorku, Paryżu ... ale w Gnieźnie - jedyny taki pokaz na świecie!
    Nie przenoście nam muzeum do Warszawy (Parowozownia Gniezno).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane