Jesteś tutaj:Kultura Kolejny koncert JazzGra częścią festiwalowego wydarzenia
czwartek, 25 maja 2017 13:37

Kolejny koncert JazzGra częścią festiwalowego wydarzenia

 
Kolejny koncert JazzGra częścią festiwalowego wydarzenia fot. Magdalena Wardęcka

Stanisław Słowiński Quintet zagra na pięćdziesiąty pierwszy koncert organizowany przez Agencję Artystyczną JazzGra. Wydarzeniu patronuje Radiowa Trójka.

Zapraszamy 3 czerwca do Miejskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, którego gwiazdą wraz z zespołem będzie Stanisław Słowiński. – Wchodzimy na ścieżkę festiwalową, gdyż zagramy w ramach wydarzenia „Jazz z Wami”. Jest to pewnego rodzaju wyróżnienie dla nas, bowiem tylko kilkunastu miejscom w Polsce zaproponowano działania w tej ścieżce festiwalowej. Jest nam bardzo miło, szczególnie, że w tym roku Agencja Artystyczna obchodzi piętnastolecie istnienia – mówił Krzysztof Gronikowski, organizator koncertu z JazzGra.

Lider grupy, która zagra w Gnieźnie, to niezwykle utalentowany skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Sam zespół czerpie inspiracje z klasyki polskiego jazzu i jednocześnie pozostaje pod silnym wpływem bogactw form muzyki współczesnej. Grupa charakteryzuje się jednak indywidualnym brzmieniem, w którym przebija się wiele emocji. – Koncert w MOK-u będzie rzeczą arcyciekawą. Może się okazać, że Quintet zostanie wzbogacony o jeszcze jednego artystę, skrzypka pochodzenia hiszpańskiego. To nie jest jednak do końca pewne, ale być może taka miła niespodzianka się pojawi. Na pewno zagrają: Stanisław Słowiński – skrzypce, Zbyszek Szwajdych – trąbka, Kuba Płużek – fortepian, Justyn Małodobry – kontrabas, Grzegorz Masłowski – perkusja. To nie jest zwyczajny zespół, chociaż są to młodzi artyści, ale bardzo utytułowani. Powiem, że podczas ostatniej trasy koncertowej w 2016 roku, zespół przemierzył ponad 30 tysięcy kilometrów i odwiedził wiele krajów Europejskich, ale też uczestniczył w chyba największej w historii Polskiego Jazzu trasie po Chinach w takim przedsięwzięciu „Jazz po polsku”. Zakończeniem jej była premiera płyty „Lanscapes Too Easy To Explain”, która jest płytą debiutancką, choć Słowiński i muzycy grają już od dawna – dodał.

Sam Stanisław Słowiński gra na całym świecie, jest muzykiem wszechstronnie uzdolnionym, który z muzyką zetknął się w wieku 5 lat. Jak mówił Krzysztof Gronikowski – zachęca do poczęstowania się taką muzyką, gdyż są to młode lwy takiego typu muzyki.

Samo wydarzenie jest istotne także ze względu na przynależność do Festiwalu „Jazz z Wami”, gdzie Gniezno ma swoje znamienne miejsce, a koncert dzięki temu oraz patronatowi Trójki, jest reklamowany w najważniejszych miejscach w sieci i audycjach. W sobotę, 3 czerwca dobra muzyka zagości w Miejskim Ośrodku Kultury od godziny 20:00. Bilety w cenie 25 i 35 zł.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane