Jesteś tutaj:Kultura „Polska ilustracja dla dzieci”
środa, 31 maja 2017 16:22

„Polska ilustracja dla dzieci”

 
„Polska ilustracja dla dzieci” fot. nadesłane

W piątek 2 czerwca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy w wernisaż „Polska ilustracja dla dzieci” ze zbiorów BWA – Galeria Zamojska.

Kolekcja ilustracji z Galerii Zamojskiej zaliczana jest do największych w Polsce. Na wystawie znajdą się prace wielu wybitnych polskich ilustratorów, współtwórców tzw. „polskiej szkoły ilustracji”. Są to artyści tej miary jak m.in.; Waldemar Andrzejewski, Antoni Boratyński, Tomasz Borowski, Michał Bylina, Bohdan Butenko, Jerzy Flisak, Elżbieta Gaudasińska, Stasys Eidrigevicius, Krystyna Michałowska, Kazimierz Mikulski, Wiesław Majchrzak, Elżbieta i Marian Murawscy, Zbigniew Rychlicki, Olga Siemaszko, Anna Stylo-Ginter, Janusz Stanny, Józef Wilkoń, Zdzisław Witwicki i wielu innych. Większość prac, które znajdą się na wystawie pochodzą z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Zapraszamy w piątek 2 czerwca do Centrum Kultury Scena to Dziwna na podróż do lat dzieciństwa. Wystawę można odwiedzać do 9 czerwca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane