Jesteś tutaj:Kultura Czy Don Kichot powróci do Hiszpanii?
poniedziałek, 19 czerwca 2017 12:46

Czy Don Kichot powróci do Hiszpanii?

 
Czy Don Kichot powróci do Hiszpanii? fot. nadesłane

Gnieźnieńska opowieść o współczesnym Don Kichocie, czyli „Tom Bishop” została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność.

„Tom Bishop” wkracza ponownie na muzyczną drogę i chce zaskoczyć nowym dziełem, mianowicie powrotem Don Kichota do Hiszpanii. Inicjator projektu – Aleksander Schmidt, zbiera pieniądze na nakręcenie teledysku właśnie w ojczyźnie Miguela de Cervantesa. Akcja zbiórki przeprowadzana jest na stronie PolakPotrafi.pl.

– Potrzebne są pieniądze na nagranie nowego teledysku w Hiszpanii, krainie Cervantesa, do bardzo fajnej piosenki o Don Kichocie. Piosenka ta wieńczy autorski film Tom Bishop, inspirowany podróżami Don Kichota Miguela de Cervantesa. Dzięki Tobie OLas i jego film-ekipa ukończą wielkie offowe dzieło filmowe – piszą na stronie zbiórki inicjatorzy akcji.

Czym w ogóle jest Tom Bishop? To muzyczno-filmowa opowieść opowiadająca o współczesnym Don Kichocie – niepoprawnym marzycielu, błędnym rycerzu. Aleksander Schmidt, wraz z współtwórcami projektu, podjął się unikatowego przedsięwzięcia, które łączy film z muzyką na żywo. - Jest to takie spotkanie światłoczułego obrazu, fabularnej opowieści i muzyki. Wszystko odbywa się na oczach widza. W trakcie projekcji filmu ścieżkę dźwiękową uzupełniają muzycy występujący na żywo – mówił podczas wywiadu dla naszego portalu, którego całość można przeczytać pod adresem Tom Bishop współczesnym Don Kichotem.
 

Premiera tej opowieści miała miejsce podczas dziesiątej odsłony Festiwalu Filmowego Offeliada. To jednak nie koniec przygody z Don Kichotem, czego zapowiedzią jest zbiórka na PolakPotrafi.pl. Aleksander Schmidt w zamian za pomoc w zbiórce oferuje specjalne nagrody, z których do największej należy specjalny, prywatny koncert Tom Bishop. Zapraszamy do wsparcia zbiórki „Fajna piosenka Olasa”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS