Jesteś tutaj:Kultura Lato w Teatrze Fredry
piątek, 16 czerwca 2017 11:55

Lato w Teatrze Fredry

 
Lato w Teatrze Fredry fot. nadesłane

„W teatrze wszystko jest możliwe” – pod takim hasłem będą odbywać się letnie zajęcia w Teatrze Fredry, na które trwają zapisy.

Wydawałoby się, że to koniec sezonu dla gnieźnieńskiej sceny? Nic bardziej mylnego! Już na samym początku letnich wakacji Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

„Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia” to cykl warsztatów, które Teatr Fredry w Gnieźnie realizować będzie w ramach programu „Lato w teatrze” 2017. Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych wakacji Teatr Fredry podejmuje temat wyobraźni. Dlatego proponuje dzieciom spotkanie z nieoczywistymi obrazami, znakami, metaforami, szczególny akcent stawiając na wyobraźnię, jako wolność samodzielnego myślenia, na empatię, poetyckość i możliwość stwarzania. – Cieszymy się, ze po raz kolejny będziemy realizować ten projekt. W tym roku zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do realizacji warsztatów teatralnych z artystami. Chcemy zobaczyć, co jest potrzebne do tego, żeby powstał teatr. Będziemy szukać go w swojej wyobraźni i zastanowimy się, czym w ogóle jest wyobraźnia, a ja wierze, że jest to przede wszystkim wolność samodzielnego myślenia. Teatru będziemy szukać też we wspólnej zabawie – mówiła psycholog Teatru Fredry, Joanna Żygowska.

W program projektu wpisana została rozgrzewka wyobraźni, warsztat muzyczny, choreograficzny i reżyserski oraz improwizacja. Uczestnicy podczas dwutygodniowych spotkań sprawdzać będą możliwości, jakie daje ciało, moc improwizacji oraz relacji powstających między ludźmi. – Zaprosiliśmy kilku artystów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Pojawi się Janusz Orlik i Agnieszka Kryst, to są tancerze i choreografowie, którzy m.in. są związani z poznańskim programem „Stary Browar. Nowy Taniec”. Z Dziećmi pracować będzie także Joanna Sekulska oraz reżyser Beniamin Bukowski. Przyjadą także improwizatorzy z Krakowa – dodała.

Teatr zaprasza wszystkich, którzy pragną się przekonać, że o możliwościach twórczego i samodzielnego działania nie decyduje wiek, doświadczenie i wiedza, ale ciekawość i chęć odkrywania świata. Chcecie  poeksperymentować z możliwościami własnej wyobraźni? Oddać się twórczej, dziecięcej zabawie? To dla Was jest Lato w Teatrze Fredry. Zapisy od 14 do 21 czerwca przyjmowane są pod numerem telefonu:  61 426 16 15.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane

GPS