sobota, 01 lipca 2017 14:39

„Jelonki” w szlachetnym celu

 
„Jelonki” w szlachetnym celu fot. Rafał Wichniewicz

W miniony piątek w Klubie Muzycznym "Młyn" odbyła się letnia edycja "Jelonków" - charytatywnej imprezy połączonej ze zbiórką pieniędzy na szlachetny cel. Tym razem chodziło o wsparcie leczenia dwóch gnieźnianek.

Choć Towarzystwo Miłośników Jelonka Rogacza organizuje te wydarzenia od kilkunastu lat w zimowej porze, do tego czasu tylko raz zdarzyło się iż konieczność pomocy nadarzyła się także latem. Tradycyjnie na tym wydarzeniu zbierane są środki na podopiecznych z trzemeszeńskiego domu dziecka, które dzięki temu mogą sobie pozwolić m.in. wyjazd w trakcie ferii. Tym razem jednak letnia edycja wydarzenia nakierowana była na pomoc w leczeniu dwóch gnieźnianek - Oli Koszeli oraz Jagody Łuczak. Wsparcia w tej edycji udzieliło także Stowarzyszenie Bez Nazwy.

"Jelonkowej" imprezy nie trzeba specjalnie wielu gnieźnianom przedstawiać, gdyż za każdym razem przyciąga ona do siebie sporą publiczność, która chce się dobrze zabawić, a przy tym pomóc w szczytnym celu. Tak samo było też w piątek 30 czerwca, kiedy to w trakcie imprezy na scenie zaprezentował się zespół Fuse, a następnie Nocne Taxi. W przerwach licytowano najróżniejsze przedmioty przekazane przez darczyńców. Wśród nich był m.in. ukulele Karoliny Artymowicz, tegorocznej finalistki programu Idol, obrazek przekazany przez Kancelarię Prezydenta RP, wizytownik od prezydenta Gniezna, a także liczne przedmioty i wejściówki.

W trakcie całej imprezy, dzięki zbiórce do puszki oraz sprzedaży przedmiotów udało się zebrać w sumie 5953 złote, 22 grosze i 3 funty. Kolejna edycja "Jelonków" - już pod koniec roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza CLK niedziela, 02 lipca 2017 23:28 napisane przez CLK

    Dziękuję wszystkim za super zabawę!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane