Jesteś tutaj:Kultura Dzieci zwiedziły kosmos
sobota, 08 lipca 2017 09:28

Dzieci zwiedziły kosmos

 
Dzieci zwiedziły kosmos fot. Magdalena Wardęcka

Do ostatniego miejsca zostały wyprzedane bilety na mobilne planetarium, które 7 lipca zagościło w Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Pokaz w mobilnym planetarium to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu w ciągu dnia. W specjalnym przystosowanym do tego celu pomieszczeniu, dzieci mogły podziwiać komos, a także wiele się o nim dowiedzieć. Pokaz astronomiczny ma za zadanie zaszczepić wśród najmłodszych chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas wszechświecie.

Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób pozwala uczestnikom zapoznać się uczestników ze zjawiskami astronomicznymi, zachodzącymi nieustannie na niebie. 

Każdy z seansów, który podzielony był na grupy wiekowy, był dostosowany dla nich odpowiednio przygotowaną tematyką, dzięki czemu kilkadziesiąt osób mogło "polecieć w kosmos", pozostając przy tym na ziemi.

1 komentarz

  • Link do komentarza pela sobota, 08 lipca 2017 09:45 napisane przez pela

    piękna sprawa! aż, żałuję, że nie jestem dzieckiem.... chociaż ktoś pewnie powie jedź do obserwatorium....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane