piątek, 14 lipca 2017 08:51

Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś!

  mn
Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś! zdjęcie nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Klubem Przyjaciół MPPP w Gnieźnie zaprasza do przyłączenia się do Interaktywnego Muzeum Gniezna.

Co kryje się pod tą nazwą? Jest to projekt wielowymiarowy, którego jednym z głównych celów jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat historii Gniezna. Muzeum zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działaniami promującymi historię miasta - lokalnych pasjonatów, przedstawicieli instytucji miejskich i wszystkich mieszkańców Gniezna. 

Co zrobić, by włączyć się do działania? Muzeum zaczęło od utworzenia otwartej grupy na Facebooku (https://facebook.com/groups/661510957382817), w której zarówno instytucja, jak i  członkowie dzielą się historiami związanymi z Gnieznem i jego mieszkańcami, publikując materiały archiwalne dotyczące różnych okresów z dziejów naszego miasta. Wystarczy dołączyć do grupy, by stać się częścią tej społeczności. Wspólny wysiłek będzie pierwszym krokiem do stworzenia portalu poświęconego historii Gniezna. 

Facebook i co dalej? Grupa, która właśnie się tworzy to jedne z działań dużego projektu jakim jest Interaktywnego Muzeum Gniezna. Organizatorzy wierzą, że dzięki temu narzędziu uda się stworzyć bazę danych poświęconą historii Gniezna w celu udostępnienia jej początkowo na stronie www.muzeumgniezno.pl, a w przyszłości na portalu z interaktywną mapą miasta i lokalizacją zdigitalizowanych gnieźnieńskich pamiątek. 

Czy tylko internet? Media społecznościowe to bardzo przydatne narzędzie do tego, by szybko się "spotkać" i "porozmawiać" o historii naszego miasta bez względu na dzielące nas odległości. Dzięki temu komunikatorowi organizatorzy chcą zebrać i sami przedstawiać pomysły na wystawy i inne działania w przestrzeni miejskiej, które po kolei będą realizowane. Być może to interaktywne i wielowymiarowe działanie będzie pierwszym krokiem do powstania osobnego oddziału poświęconego historii naszego miasta? 

Muzeum i Klub Przyjaciół zapraszają do współpracy! O portalu i możliwościach dofinansowania jego działalności będzie można porozmawiać na otwartym spotkaniu 21 lipca o godz. 17.00 w sali edukacyjnej MPPP w Gnieźnie.

Grupa Interaktywnego Muzeum Gniezna na Facebooku: 
h
ttps://www.facebook.com/groups/661510957382817/

Informacji udziela: Magda Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obsługi Wystaw i Edukacji MPPP w Gnieźnie)
t: 61 426 46 41 w. 209
e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane