sobota, 22 lipca 2017 12:01

Gnieźnieńskie Muzeum w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór

  mn
Gnieźnieńskie Muzeum w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór zdjęcie nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego, realizujące od dłuższego czasu jednolity system identyfikacji wizualnej, zostało docenione w ogólnopolskim konkursie Dobry Wzór.

Jest to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. System Identyfikacji Wizualnej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, zaprojektowany przez firmę BETTERANDMORE dostał się do finału konkursu! Muzeum zostało dostrzeżone w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”, w której wyłoniono 12. finalistów. Laureatów poznamy 26 października na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w siedzibie IWP w Warszawie. Trzymajcie kciuki! 

System Identyfikacji Wizualnej Muzeum został doceniony w tym prestiżowym konkursie i dzięki temu jego elementy znajdą się na wystawie pokonkursowej, którą będzie można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie od 27 października do 3 grudnia 2017 roku. Dodatkowo wzory Muzeum zostaną pokazane w katalogu dwujęzycznym, który co roku towarzyszy wystawie. Dobry Wzór to jedyny w Polsce monitoring rynku prowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który  wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi.

Stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na polskim rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Największe zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy w konkursie mogły wziąć udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

  • dom
  • praca
  • sfera publiczna
  • usługi
  • nowe technologie
  • grafika użytkowa i opakowania
  • nowe materiały produkcyjne

W każdej kategorii jury wyłania laureatów i przyznaje nagrody Dobry Wzór. Minister Gospodarki nagradza znakiem Wzór Roku najlepszy polski produkt lub usługę, a prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia najlepszego projektanta tytułem Designer Roku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane