Jesteś tutaj:Kultura Tłumy widzów na pokazie fireshow i mappingu
niedziela, 30 lipca 2017 09:03

Tłumy widzów na pokazie fireshow i mappingu

 
Tłumy widzów na pokazie fireshow i mappingu fot. Rafał Wichniewicz

Zwieńczeniem pierwszego dnia Koronacji Królewskiej było widowisko, jakie zostało zaprezentowane licznym gnieźnianom oraz turystom na placu przed katedrą.

Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę zainteresowanych, uczestniczących nie tylko w samym wydarzeniu, odbywającym się na Placu św. Wojciecha, ale także tych, którzy chcieli zobaczyć projekcję mappingu, która po raz pierwszy zagościła w Gnieźnie.

Zanim jednak to nastąpiło, widzom zapewniono jeszcze kilka dodatkowych atrakcji i choć nie do końca udało się wykonać program (zgodnie z oczekiwaniami organizatorów), to przed gnieźnianami wystąpił wcześniej gnieźnieński zespół muzyki dawnej Huskarl, po którym zaprezentowała się grupa wykonująca taniec ognia.

Tuż po tym, kiedy na placu zapadł zmrok, na zaciemnionej po wyłączeniu świateł katedrze, rozpoczął się pokaz mappingu, przygotowanego specjalnie na tegoroczną Koronację Królewską. Film - bo tak można mówić o tej projekcji - opowiadał zarówno o historii Grodu Lecha w kontekście początków polskiej państwowości i tytułowej koronacji, a ostatnim akcentem było zaznaczenie tegorocznej rocznicy 600-lecia prymasostwa w Polsce.

10 komentarzy

 • Link do komentarza rak wtorek, 01 sierpnia 2017 13:21 napisane przez rak

  no też nikt nie robi mappingu w środku, tylko na zewnątrz. Zresztą, jak widać ludziom to wisi, bo gdyby buntowano się otwarcie z przyłbicą przeciwko koncertom w katedrze, to by zaraz kuria zmiękła, a tak to sobie popsioczecie anonimowo i myślicie, że kogoś to w ogóle obchodzi. Chyba tyle, co ubiegłoroczny śnieg, którego nie było:)))

 • Link do komentarza jaca wtorek, 01 sierpnia 2017 12:35 napisane przez jaca

  ad.rak Katedra nie jest tylko zwykłym budynkiem, ale świątynią konsekrowaną . Podczas konsekracji "ołtarz namaszcza się, aby służył do sprawowania Najświętszej Ofiary, namaszcza się ściany kościoła, bo ma być tylko Bogu oddany i Jemu służyć jako Jego dom". I tego mają strzec przede wszystkim kapłani, np. nie zezwalając na występy i przedstawienia w tej przestrzeni.

 • Link do komentarza rak wtorek, 01 sierpnia 2017 10:14 napisane przez rak

  wiara i jej prawdziwe przeżywanie, a gdzie wg. Pisma Świętego należy przeżywać wiarę? Nie popadajmy w obłęd, bo katedra to tylko budynek i projekcja służyła wizualizacji także historii kościoła. Na szczęście twój jeden głosik milknie wobec ponad 2 tysięcy gnieźnian obecnych na mappingu.

 • Link do komentarza Jakub wtorek, 01 sierpnia 2017 09:56 napisane przez Jakub

  ad. rak - wiara i jej prawdziwe przezywanie to nie dewocja. A jeżeli kościoły zamieniamy na obiekty imprezowe, to wiara idzie w kąt. Trzeba być naprawdę człowiekiem małej wiatry by tego nie zrozumieć.

 • Link do komentarza rak wtorek, 01 sierpnia 2017 09:00 napisane przez rak

  jaca, czy nie dostrzegasz u siebie objawów dewocji? xDDDDDD

 • Link do komentarza jaca wtorek, 01 sierpnia 2017 08:06 napisane przez jaca

  Plac przy katedrze to nie arena cyrkowa! Czy nie dostrzegacie w tym głębszego planu profanacji naszej przestrzeni katolickiej przez siły szatana?
  Czy nasi biskupi też muszą przyczyniać się do tego zgorszenią?

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 31 lipca 2017 16:14 napisane przez kibolo

  Tylko po co " fireshow i mapping"?Nie ma polskich odpowiedników?Starszych uczono tylko rosyjskiego.Czytając angielszczyznę odechciewa się iść na something like that.

 • Link do komentarza osiek poniedziałek, 31 lipca 2017 07:37 napisane przez osiek

  Nagłośnienie było jednak trochę słabe...

 • Link do komentarza @@@ niedziela, 30 lipca 2017 12:35 napisane przez @@@

  pokaz "ogniowy" całkiem fajny - niestety brakowało trochę jakiejś muzy podczas.... poza tym ok!

 • Link do komentarza Teodor niedziela, 30 lipca 2017 10:22 napisane przez Teodor

  Mapping rewelacja! Wielkomiejska atrakcja, a jednak pokazalk, że można też w Gnieźnie :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane