środa, 23 sierpnia 2017 17:47

Jak wykonać model bazyliki romańskiej?

 
Jak wykonać model bazyliki romańskiej? fot. nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na kolejną odsłonę „Zrób sam w muzeum”.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla całych rodzin z cyklu "Zrób to sam w Muzeum". Tym razem będziemy pracować na wystawie "Romańska architektura sakralna (X-XIII w.). Fotografie Jerzego Andrzejewskiego”. Zajęcia odbędą się w niedzielę 27 sierpnia od godz. 11.00 do 13.00. Trwają zapisy! Koszt 8 zł (opiekunowie bezpłatnie). Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 61 426 46 41 w. 221

"Zrób to sam w Muzeum. Jak wykonać model bazyliki romańskiej?" – podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy poznają najważniejsze cechy architektury romańskiej. Dowiedzą się z jakich materiałów budowano pierwsze świątynie, jak je dekorowano i jakie pełniły funkcje. Dysponując taką wiedzą sami wykonają model świątyni romańskiej z klocków i tektury. Zapowiada się jak zwykle dobra zabawa pełna historycznych ciekawostek i energii młodych architektów.

Warsztaty poprowadzi: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie)

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane