Jesteś tutaj:Kultura Artis GitarrenDuo zagra w Kościele Farnym
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:02

Artis GitarrenDuo zagra w Kościele Farnym

 
Artis GitarrenDuo zagra w Kościele Farnym fot. nadesłane

W sobotę 26 sierpnia o godzinie 19.30 w Kościele Farnym odbędzie się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Julii i Christiana Zielinski, czyli Artis GitarrenDuo.

Ten duet gitarowego z Niemiec zagra w ramach trzeciego, gnieźnieńskiego koncertu Festiwalu Akademia Gitary. Artyści są zdobywcami wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych m.in we Włoszech, Hiszpanii, Lichtensteinie czy Niemczech, co jest gwarancją wysokiej jakości występu w intymnej, ale i intensywnej atmosferze koncertowej. Zapraszamy wszystkich, nie tylko miłośników muzyki klasycznej. Zapraszamy w sobotę, 26 sierpnia na godzinę 19:30 do Kościoła Farnego. Wstęp wolny.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Tymon piątek, 25 sierpnia 2017 16:39 napisane przez Tymon

  Nic nie nauczyły te znaki na niebie z tragicznego piątku. Czekamy na kolejny palec boży?

 • Link do komentarza xyz piątek, 25 sierpnia 2017 09:20 napisane przez xyz

  Żałość ogarnia te nowe zwyczaje kościelne. W Niemczech dzięki takiemu Lutrowi dochodziło latami do dzisiejszego stanu religii. Kościoły zapełniają się tylko w czasie koncertów no i czasem np. podczas ślubów, ale trzeba dodać, że te śluby to często są świadkami ludzkich tragedii, gdzie nowe małżeństwo zawiera osoba rozwiedziona. Zawsze jest to dramat co najmniej jednej strony. A u nas władza duchowna wchodzi w skład komitetu, który czci 500 lecie śmierci Lutra, człowieka który doprowadził do rozłamu i rozwalił katolicyzm w Europie.

 • Link do komentarza x. czwartek, 24 sierpnia 2017 23:14 napisane przez x.

  Kanon 1210 Kodeksu Prawa Kanonicznego stanowi: "W miejscu świętym dopuszcza się tylko to, co służy sprawowaniu i szerzeniu kultu, pobożności i religii, a zabrania się tego, co jest obce świętości miejsca." Natomiast Instrukcja Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów - "O koncertach w kościołach" głosi: Jest niezgodne z prawem wykonywanie w kościele muzyki, która nie zrodziła się z inspiracji religijnej i została skomponowana z myślą o określonych środowiskach świeckich, niezależnie od tego, czy jest to muzyka dawna, czy współczesna, czy stanowi dzieło reprezentujące najwyższy poziom, czy też posiada charakter sztuki ludowej. Jej wykonywanie oznaczałoby brak szacunku wobec świętości kościoła, a także samego utworu muzycznego, który nie powinien być wykonywany w niestosownym dla niego kontekście.

 • Link do komentarza Tom czwartek, 24 sierpnia 2017 20:33 napisane przez Tom

  Żadnych wniosków nie wyciągnęli organizatorzy z koncertu w katedrze...Kościół to nie dała koncertowa dla muzyki świeckiej tylko miejsce kultu Bożego i modlitwy. W Domu Sióstr Franciszkanek od pokuty i miłości chrześcijańskiej w Orliki wichura 11 sierpnia zniszczyła wszystko ale sam dom kapliczki figury świętych na zewnątrz stojące nawet kwiaty nie zostały zniszczone ani troszkę. Te siostry pracują także w ---- rezydencji abp Polaka......I jedynymi kościołami które ucierpiały sa kościoły Gniezna a zwłaszcza katedra ....wyciągać wnioski Panowie....Bóg przemawia do świata przez pioruny i burze- a to z Dzienniczja sw. Faustyny słowa samego Jezusa Dz. 1728.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane