Jesteś tutaj:Kultura Dyrektor MOK ma nowego zastępcę
piątek, 08 września 2017 11:00

Dyrektor MOK ma nowego zastępcę

 
Dyrektor MOK ma nowego zastępcę fot. Rafał Wichniewicz

Dyrektor tytułowej placówki kulturalnej, która w tym roku rozpoczyna 64. sezon kulturalny, od kilku dni ma wybranego zastępcę. Kandydatów było dwóch.

Dość nieoczekiwanie, w drugiej połowie sierpnia, ogłoszony został nabór na zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, którym obecnie jest jest Dariusz Pilak.

Placówka, w której w ostatnim czasie nie było formalnie takiego stanowiska, poszukiwała osoby m.in. z co najmniej 5-letnim doświadczeniem w pracy w instytucjach kultury, posiadającej znajomości przepisów z zakresu funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych, a także ważne były umiejętności i predyspozycje kandydata do organizowania i prowadzenia imprez kulturalnych i artystycznych. Kandydat musiał przedstawić również koncepcję funkcjonowania MOK-u. 

Do 30 sierpnia dokumenty złożyło dwóch kandydatów - dotychczasowy asystent dyrektora Kamilla Kozłowska oraz Marta Pacak. Decyzją komisji konkursowej, która zebrała się 5 września, na stanowisko zastępcy dyrektora została wybrana Marta Pacak, która od lat pracowała w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Gnieźnianom znana jest od strony organizacyjnej wielu wydarzeń w eSTeDe, gdzie przygotowywała różne wystawy i spotkania, a także była opiekunem niektórych sekcji działających w ośrodku. Umowa zawarta w MOK na nowym stanowisku jest na czas określony.

19 komentarzy

  • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 10 września 2017 20:47 napisane przez rezigiusz

    @Mieszkanka idac Twoim tokiem rozumowania ze coś tam będzie w Starym Ratuszu po remoncie to trzeba by jeszcze kustosza zatrudnić i jego zastępce a najlepiej z dwóch zastępców. Do tego jeszcze z 5 pracowników merytorycznych i 10 fizycznych i jest gucio.Niech juź zaczną myśleć kto ma odpowiednią "legitymacje szkolna" bo kimś ten v-ce dyrektor w tym Starym Ratuszu będzie musial "drygowac" czyź nie prawda no bo jesli to jest jego powodem powołania no to powinno tak być. Niedlygo UM bedzie najwiekszą firmą/zakladem/fabryką w Pierwszej Stolicy Polski.
    @analityk i @z MOKU do waszych wpisow sie nie odnisę bo szkda zachodu bo i tak wiecie wsio najlepiej :-)

  • Link do komentarza plotkara niedziela, 10 września 2017 18:43 napisane przez plotkara

    w ogóle po co jakies konkursy itp. Wiadomo, że wygrywa ten co ma wygrac z jakiegos "klucza". A mówi się w klubach, że nowa vice to bliska koleżanka wysokiej urzędniczki z Urzędu Miasta?

  • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 10 września 2017 13:51 napisane przez Mieszkanka

    Ludzie nadal swoje. Polecam czytać informację chociażby na tej stronie, a także zobaczyć co napisał tutaj @Greg, a potem pisać bzdury. Pani Marta to właściwa osoba i MOK powinien się cieszyć, że zyska takiego wicedyrektora. Gratuluje i powodzenia :)

  • Link do komentarza z MOKU sobota, 09 września 2017 12:46 napisane przez z MOKU

    Rezigiusz. A bierzesz pod uwagę fakt że z oferty kulturalnej jednostki miejskiej jaką jest MOK korzysta wielu mieszkańców powiatu. Z prostej przyczyny. Powiat nic ciekawego nie oferuje.

  • Link do komentarza analityl sobota, 09 września 2017 12:23 napisane przez analityl

    @ rezigiusz przykład z wydziałem edukacji miał pokazać że dla trzech pracowników powołuje się dyrektora i zastępcę żeby pokazać jak trąci hipokryzją Twoje oburzenie o powołaniu zastępcy dyrektora dla 24 pracowników. Teraz rozumiesz czy trzeba jeszcze jaśniej? A wydział oświaty w mieście i wydział edukacji w powiecie mają całkiem odmienne zadania. Pod miasto podlega kilka razy więcej jednostek oświatowych niż pod cały powiat ze świtą dwóch dyrektorów i trzech pracowników. Poczytaj może najpierw ustawy samorządowe, oświatowe, regulaminy organizacyjne miasta i powiatu i potem zabieraj głos. Widać ideologia przesłania Tobie fakty.

  • Link do komentarza Wesoły Kawaler piątek, 08 września 2017 22:49 napisane przez Wesoły Kawaler

    A ja pamiętam, koncerty w MOK, np. "Sweet Noise", pamiętam, gdy MOK organizował imprezy na mieście, to była najlepsza zmiana jak do tej pory. To se ne vrati, albo po polsku "to już minęło, ten klimat ten luz...."

  • Link do komentarza romario piątek, 08 września 2017 22:00 napisane przez romario

    Rezigiuszu....myslenie u Ciebie to ciągle ból głowy, Mok pracuje nie tylko z własnymi działaniami, ale również z imprezami miejskimi....dlatego to tak idzie fajnie!!! A starostwo??? Gdyby wsparło sie estede tez mogliby robic imprezy ogolnomiejskie! Rezigiuszu fanie Starosty czyli Marcinie jakie to imprezy duże zrobiliście? Polityka wam głowy zaprząta....nawet juz ludzie wam uciekają do moku...coś w tym jest!

  • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 września 2017 21:33 napisane przez rezigiusz

    @analityk ja zadnych "idoli" w Starostwie nie mam i miec nie bede a jezeli w cytowanym przez Ciebie wydziale na caly Powiat nie tylko miasto jest jeden dyrektor jeden zastepca i trzech pracownikow to na pewno sa to mniejsze koszta niz jeden dyrektor 24 pracownikow i nowy wicedyrektor w MOK-u ktory jest az na cale miasto a do tego jest jeszcze jeden dyrektor emeryt w UM cytowany tutaj przez @heheszek z cala swita pod niego podlegla w UM ktory wspolpracuje z MOK.Sorry ale kiepski przyklad dałeś z analitycznego punktu widzenia.
    @Teodor powiem tak jezeli pracownicy zarabiaja tak malo to odpowiedzial Tobie user @Tomek i wiem kto sie zajmuje Koronacja Krolewska jedyna impreza z KFA ktora co roku ma frekwencje na duzym poziomie. Przypomne Tobie ze obecny dyrektor MOK-u startowal z pułapu pensji 7 tys a po dwoch latach na juz 10 tys (publiczne oświadczenia majatkowe)

  • Link do komentarza tomek piątek, 08 września 2017 20:30 napisane przez tomek

    no to Teodorze, może lepiej powinno się podnieść pensje pracownikom, zamiast zatrudniać sobie wicedyrektora?

  • Link do komentarza Teodor piątek, 08 września 2017 19:48 napisane przez Teodor

    rezgiusz, te parę osób tyrających za 2100 na rękę to dla Ciebie dużo ludzi rozumiem? A powiedz, czy Ty kiedykolwiek się z ofertą moku w ogóle zapoznałeś? Ile jest sekcji, ile jest wystaw itd? Nie mówiąc już o imprezach ktore mok robi wspolnie z urzędem miejskim, bo taka impreza jak np Koronacja Krolewska to powinna mieć swojego koordynatora który siedzi i zapierdziela nad tym cały rok. A tutaj taki człowiek ma oprócz tego na głowie 13 różnych mniejszych i większych innych imprez, zarabiając jednocześnie mniej niż kobita na kasie w Lidlu, z całym dla nich szacunkiem

  • Link do komentarza analityk piątek, 08 września 2017 17:54 napisane przez analityk

    No to czas rezigiuszu zaorać Twoją hipokryzję. MOK jak wynika z tego linku ma 24 pracowników. A wydział Edukacji w starostwie zarządzanym przez Twoich idoli ma dyrektora zastępcę i dwóch czy trzech pracowników. Jakoś tu się o publiczne pieniądze nie upominasz... Choć to tylko wydział a MOK to jednak jednostka samorządowa.

  • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 września 2017 15:13 napisane przez rezigiusz

    @greg prosze Cie przestan źartować sobie. Widziałes link z ilościa pracownikow merytorycznych MOK-u udostepniony przez @warto to zobaczyc takze takie tlumaczenia sa smieszne wrecz .....

  • Link do komentarza greg piątek, 08 września 2017 15:00 napisane przez greg

    Zastępcy nie było, ale jesli ktos sie chociaz troche interesuje to wie, ze za pare miesiecy w odnowionym Starym Ratuszu bedzie duzo pomieszczen z przeznaczeniem na kulture, to ktos chyba sie tym musi zajac sensownie przeciez.
    Wybor dobry, doswiadczenie Marta ma duze... Pytanie tylko czy da rade tak na glebokiej wodzie, bo to defacto bedzie MOK-bis

  • Link do komentarza heheszek piątek, 08 września 2017 14:41 napisane przez heheszek

    Dareczek jest już taki przemęczony? Asystent, zastępca, grono zasuwających pracowników. Ciekawe ilu już ma dosyć... Druga sprawa, to zaskoczenie Grzesia w drugim ośrodku. Tu też będzie musiał znaleźć kogoś do pracy, bo przecież samemu to wiecie... ;)

  • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 września 2017 13:51 napisane przez rezigiusz

    Widze ze po raz kolejny zadecydowala legitymacja szkolna (sarkazm) . Jesli przez tyle lat ta instytucja dawala sobie rade bez zastepcy to widac jak miasto oszczedza publiczna kase miejska ,a tak bedzie 50 tys rocznie pensji bo jezeli dyrektor zarabia 100 tys rocznie no to polowa zastepcy sie nalezy.

  • Link do komentarza Hans piątek, 08 września 2017 13:47 napisane przez Hans

    Jestem zaskoczony, super wybór - fachowa i normalna osoba, nie z żadnego klucza. Gratulacje pani Marto!

  • Link do komentarza warto to zobaczyć piątek, 08 września 2017 13:40 napisane przez warto to zobaczyć

    http://mok.gniezno.pl/?page_id=196

  • Link do komentarza obserwatorka piątek, 08 września 2017 13:03 napisane przez obserwatorka

    Pilak nie daje rady???!!!