niedziela, 10 września 2017 13:12

Duet Lilly Hates Roses zamknął gnieźnieńską edycję Festiwalu

 
Duet Lilly Hates Roses zamknął gnieźnieńską edycję Festiwalu fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór w CK eSTeDe miał miejsce ostatni w Gnieźnie koncert, odbywający się w ramach tegorocznego Festiwalu Akademia Gitary. Na scenie zagościł warszawski zespół Lilly Hates Roses.

W ciągu miesiąca od uroczystego zainaugurowania festiwalu 11 sierpnia br., w Gnieźnie odbyły się w sumie cztery ciekawe spotkania muzyczne, które przyciągnęły kilkuset koneserów dobrej muzyki, niekoniecznie gitarowej. Wśród nich był m.in. Artis Gitarren Duo oraz Transformens, a tym razem przyszło na ciekawy projekt Lilly Hates Roses.

Zespół w Pierwszej Stolicy Polski zagościł już wcześniej na scenach w klubach, gdzie miał okazję wzbudzić zainteresowanie gnieźnian. Tym razem przypadł zaszczyt zamknięcia dziesiątej edycji Festiwalu Akademia Gitary. Twórczość grupy, na którą składa się duet Kamila Durskiego i Katarzyny Golomskiej, to muzycznie inspiracja różnymi zespołami, oscylująca w obszarze indiepop, ale wypełniona głównie własną twórczością w słowach, co sprawia iż wyróżniają się na polskim rynku scenicznym. W sobotni wieczór grupa wykonała przede wszystkim utwory z dwóch wydanych do tej pory płyt - Youth oraz Mokotów.

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane