Jesteś tutaj:Kultura „Chodzę i czytam” - pierwszy gnieźnieński spacer z książką
poniedziałek, 11 września 2017 11:38

„Chodzę i czytam” - pierwszy gnieźnieński spacer z książką

 
„Chodzę i czytam” - pierwszy gnieźnieński spacer z książką fot. nadesłane

W ramach obchodów Święta Gnieźnieńskiego Handlu, zgodnie z zasadą: „Jedzenie kupisz w sklepie, lekarstwa w aptece, w wiedzę i mądrość odnajdziesz w bibliotece”, nie mogło zabraknąć Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.  

W niecodziennej scenerii gnieźnieńskich ulic 08 września  rozpoczęliśmy spacer z książką. Molami książkowymi okazali się przedszkolacy z zaprzyjaźnionego Przedszkola  nr 3 „Kubuś Puchatek”. Czytane pozycje „Spacer” Łukasza Łęckiego, „W mieście” itp.  pokazały, że  miasto nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje. Miasto żyje, oddycha, zmienia się z minuty na minutę. Ma swój klimat, nastrój. Tworzą go sklepy, teatry, muzea, szkoły, przedszkola czy biblioteki. Dzieci uświadamiały to sobie poprzez udział w kreatywnych zabawach typu: „Torba z zakupami”, „Miejskie zagadki”, „Poznajemy mieszkańców” itd.

Pierwszy gnieźnieński spacer z książką okazał się wielce udany.

Źródło: Ewa Jaworska, BPMG

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane