Jesteś tutaj:Kultura Tomasz Stockinger wystąpił podczas inauguracji sezonu w MOK-u
wtorek, 12 września 2017 09:26

Tomasz Stockinger wystąpił podczas inauguracji sezonu w MOK-u

 
Tomasz Stockinger wystąpił podczas inauguracji sezonu w MOK-u fot. Magdalena Wardęcka

Inauguracja 64. Sezonu Miejskiego Ośrodka Kultury, który oficjalnie rozpoczął się 11 wrzenia, miała dwa oblicza.

Do Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechał Tomasz Stockinger. Aktora, kojarzonego ze znanego serialu telewizyjnego „Klan”, ale także z ról filmowych takich jak Znachor, Godzina W, tym razem można było zobaczyć w muzycznej odsłonie.

Artysta jest zafascynowany latami 20. i 30. XX wieku i to z recitalem polskich piosenek z tego okresu przyjechał do Gniezna. Artyście akompaniować na fortepianie będzie znakomity kompozytor oraz muzyk jazzowy Stefan Gąsieniec. – Jestem z rodziny aktorsko-wokalnej. Moja mama na początku swojej kariery była piosenkarką zanim mnie urodziła, potem śpiewała w Filharmonii Narodowej. Ojciec był jednym z lepiej śpiewających aktorów w Polsce, więc te piosenki kodowałem w wieku dziecięcym. Te lata 20. I 30. to wspaniała pocztówka dźwiękowa, są to świetne piosenki, na których następne pokolenia mogą się uczyć jak komponować, pisać tekst i jak śpiewać – mówił Tomasz Stockinger, który przyznał, że piosenki z tego okresu są bliskie jego sercu, na nich się wychował. Zdradził, że najbardziej ceni sobie piosenkę Mieczysława Fogga „Całuję Twą dłoń madame”, której nie zabrakło podczas występu.

Ogromna frekwencja pokazała, że muzyka tego minionego okresu nadal jest słuchana i doceniana.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin środa, 13 września 2017 09:22 napisane przez Marcin

  Zastanawia mnie kim jest taki przeciętny aktor oprócz tego, że jest popularny dla pań oglądających namiętnie seriale, że na spotkanie z nim przychodzi taka masa osób? Co mądrego może im przekazać taki człowiek wykonujący pracę taką, jak każda inna? Przecież nawet w przedstawieniach taki człowiek nie wyraża swoich poglądów tylko wciela się w role zadane przez autora sztuki, za co zresztą dostaje niemałe pieniądze.

 • Link do komentarza Scarlett wtorek, 12 września 2017 23:25 napisane przez Scarlett

  Serialowa widownia...... A ja mam to szczęście, ze nie oglądam tych mydlanych tasiemców i tacy aktorzy (żadne wzory do naśladowania)są mi po prostu obcy.

 • Link do komentarza LWP wtorek, 12 września 2017 12:09 napisane przez LWP

  Towarzysze Towarzyszki - ale brak goździkow

 • Link do komentarza przykre wtorek, 12 września 2017 10:14 napisane przez przykre

  Krąg wzajemnej adoracji

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane