środa, 27 września 2017 09:24

"Borka i Sambor" - spotkanie z autorami komiksu podczas Rodzinnej Niedzieli

 
"Borka i Sambor" - spotkanie z autorami komiksu podczas Rodzinnej Niedzieli fot. nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na „Rodzinną niedzielę w Muzeum”, która odbędzie się w pierwszą niedzielę października.

Wydarzenie zaplanowano na 1 października, a rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 13.00. Tego dnia czeka Was na spotkanie z autorami naszego nowego komiksu "Borka i Sambor. Postrzyżyny", czyli z Elżbietą Żukowską i Karolem Kalinowskim (KaeReL). Będą konkursy z nagrodami i zabawy podszyte historycznym tłem. Już dziś zaplanujcie sobie niedzielny poranek w Muzeum - Wstęp wolny!

Borka i Sambor to mali i sprytni bohaterowie komiksu, który niedawno ukazał się na półkach muzealnego wydawnictwa. Podczas niedzielnego spotkania autorzy komiksu i muzealnicy przedstawią Wam Borkę i Sambora – dowiecie się: jak wyglądają, kim są, skąd ich imiona, w jakich czasach żyli.

Ponadto w programie:

  • spotkanie z autorami – możliwość otrzymania autografów od autorów
  • zabawa ruchowa dla wszystkich "Ile to jest 1000 lat temu?"
  • dowiecie się, kim są bohaterowie drugoplanowi – dziadek borowy, wodnik, Popiel, Piast i Rzepicha i Siemek...
  • zobaczycie przedmioty – repliki drewnianych zabawek
  • dowiecie się: kim był Gall Anonim?
  • zagadki, konkursy, zbieranie naklejek z bohaterami komiksu - pierwsze trzy osoby, które zbiorą ich najwięcej otrzymają komiks "Borka i Sambor" z autografami!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane