środa, 20 września 2017 13:17

"Skazany na bluesa" w eSTeDe

 
"Skazany na bluesa" w eSTeDe fot. nadesłane

W sobotę 21 października o godzinie 19.00 Centrum Kultury Scena to Dziwna zaprasza na koncert z utworami ze spektaklu „Skazany na bluesa”.

Spektakl Teatru Śląskiego w Katowicach „Skazany na bluesa” to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Spektakl opowiada historię Ryśka Riedla – charyzmatycznego wokalisty grupy DŻEM. - Osoby zorientowane doskonale wiedzą, że rzecz dotyczy kultowej postaci polskiej muzyki hippisowskiej Ryśka Riedla, a być może niektórzy z nas mieli okazję poznać go na koncertach. "Skazany na bluesa" ma odwrotną historię, bo spektakl inspirowany jest filmem pod tym samym tytułem. Jest to pierwsza w Polsce taka adaptacja - mówił dyrektor Centrum Kultury Scena to Dziwna, Grzegorz Reszko. 

Maciej Lipna, który zaśpiewa piosenki, to również odtwórca głównej roli w spektaklu. Wokaliście towarzyszy zespół muzyków Teatru Śląskiego:

Paweł Ambroziak – gitara
Sebastian Kret – gitara
Adam Snopek – instrumenty klawiszowe
Ronald Tuczykont – bass
Michał Dziewiński – perkusja

Bilety na koncert do nabycia już w eSTeDe w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane