Jesteś tutaj:Kultura Rusza nowy sezon w eSTeDe
wtorek, 19 września 2017 17:45

Rusza nowy sezon w eSTeDe

 
Rusza nowy sezon w eSTeDe fot. Archiwum redakcji

W Centrum Kultury Scena to Dziwna sezon trwa cały rok, ale on września ruszyły nowe sekcje, warsztaty i zajęcia.

Od 11 września, po wakacyjnej przerwie, na nowo zostały wznowione sekcje Centrum Kultury eSTeDe. W ofercie znajdują się zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, z fotografii cyfrowej, capoeiry, Nordic Walking, czy zajęcia taneczne i integracyjne. – eSTeDe nie pracuje tak zwanym sezonem, bo w wakacje działały niektóre sekcje, próby miały także zespoły. Natomiast od zeszłego tygodnia ruszyły już wszystkie zajęcia, a dodatkowo uruchamiamy dwie dodatkowe sekcje, które skoncentrowane są na najmłodszych – mówił dyrektor Centrum Kultury Scena to Dziwna, Grzegorz Reszko.

W ofercie eSTeDe znajdują się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Większość zajęć dostępnych w Centrum Kultury jest bezpłatne. Nowe sekcje dla najmłodszych dzieci ruszają od 1 października. – Rozmawialiśmy z rodzicami, którzy powiedzieli nam, że brakuje typowych zajęć dla maluszków. Udało nam się nawiązać współpracę z instruktorką, która uruchamia zajęcia dla rodziców i dzieci od 1,5 do 3 lat. Będą to takie grupy zabawowe. Zajęcia są bezpłatne, a spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 października – mówiła Agnieszka Loba z Centrum Kultury eSTeDe.

W eSTeDe odbywają się także zajęcia płatne, do których należy chociażby joga w chustach (miesięczny koszt zajęć trwających 1h 15min to 90 zł), Akademia Nauki, Twórczy Squad (7 spotkań po 180 min – 350 zł) i na te sekcje nadal trwają zapisy. Rusza także szkoła baletowa dla dzieci od 3 do 12 lat, którego koszt wynosi 70 zł za miesiąc.

W eSTeDe swoje miejsce mają także zespoły, które reprezentują Powiat Gnieźnieński: Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego, Chór Metrum, Zespół Tańca Ludowego. – To nas wyróżnia. Mamy początek sezonu kulturalnego, więc zapraszamy do uczestnictwa, gdyż trwają nabory. W poniedziałki o godzinie 18:00 spotyka się Chór Metrum, w piątki o godzinie 18:00 orkiestra, a 27 września i 4 października o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne Zespołu Tańca Ludowego. To są profesjonalne zespoły prowadzone przez świetnych instruktorów, które biorą udział w różnych projektach, bądź są organizowane dla nich kursy mistrzowskie, by uczestnicy tych sekcji mogli obcować z profesjonalistami i sztuką na najwyższym poziomie – mówił Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Sportu, Turystyki, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty, sekcje i zajęcia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane