niedziela, 01 października 2017 12:53

Rodzinna niedziela z Borką i Samborem

 
Rodzinna niedziela z Borką i Samborem fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa dzieci wraz z rodzicami wybrała się w niedzielne południe do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie odbyło się spotkanie z bohaterami nowego komiksu, wydanego przez tę instytucję.

O tym, że na rodzinne niedziele do muzeum przy ul. Kostrzewskiego warto przychodzić, nie trzeba specjalnie przekonywać. Za każdym razem uczestnicy tych spotkań mogą zapoznawać się z historią, przekazywaną w najrozmaitszy sposób. Tym razem okazją był komiks, który jest nową inicjatywą MPPP. Jego bohaterami jest Borka i Sambor, których można śledzić na obrazkach przygotowanych przez autorów - Elżbietę Żukowską oraz Karola Kalinowskiego.

Ponieważ komiks dopiero co miał swoją premierę, była to idealna okazja do poznania występujących w nim postaci oraz genezy samego pomysłu. Pierwszy egzemplarz opowiada o dawnym zwyczaju postrzyżyn, dlatego też cały wątek spotkania dotyczył dzieciństwa oraz tego, jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu. Jak można było się przekonać, najmłodsi uczestnicy spotkania mieli bardzo dużą wiedzę w tym temacie i wielu spraw nie trzeba było specjalnie wyjaśniać. To tylko pokazuje, że dobrze przekazana wiedza potrafi się utrwalić, czego dobrym przykładem są właśnie m,in. inicjatywy podejmowane przez MPPP.

Przypominamy też, że komiksy opowiadające o przygodach Borki i Sambora, można nabyć w siedzibie instytucji przy ul. Kostrzewskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane