wtorek, 10 października 2017 19:14

Zapraszamy na koncert Andreasa Kapsalisa

 
Zapraszamy na koncert Andreasa Kapsalisa zdjęcie nadesłane

Koncert Andreasa Kaspsalisa to zawsze niezwykła muzyczna podróż po świecie (od Grecji, skąd muzyk pochodzi, przez Bałkany, po USA, gdzie mieszka i tworzy), a także pokaz wirtuozerskiej gry i niezwykłych technicznych umiejętności.

Andreas Kapsalis to geniusz gitary akustycznej.Ten wybitny amerykański gitarzysta i kompozytor gra w stylu tapping – na gryfie jak na pianinie, a pudło gitary służy mu za instrument perkusyjny.

Za unikatowość swej interpretacji muzycznej oraz za oryginalne kompozycje Kapsalis został nagrodzony: stypendium Sundance Institute, które w ciągu roku otrzymuje jedynie sześć osób na świecie. Jego styl świetnie obrazuje cytat z jednej z najbardziej prestiżowych „gitarowych” gazet w USA (Guitar Player Magazine): „Dwuręczny tapping Kapsalisa często stwarza iluzję, że zamiast jednej gitary, grają trzy”.

Andreas wraz ze swoimi projektami nagrał 10 płyt, skomponował muzykę do filmu, a teraz zbiera materiał na kolejny solowy krążek. Jest obywatelem świata, ze swoją twórczością zjeździł Stany Zjednoczone, Europę i Azję; grał na Festiwalach w Indiach, na Filipinach, w Niemczech, w Austrii, koncertował na Słowacji, w Polsce, w Szwajcarii, w Chorwacji.

Usłyszawszy o niezwykłych zdolnościach Andreasa, na jego koncert przybył sam Stanley Jordan, który po wysłuchaniu tego niecodziennego widowiska nie mógł wyjść z podziwu dla jego technicznych i twórczych możliwości.

Bilety na koncert, który odbędzie się 14 października o godzinie 20:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, są do nabycia w cenie 35 zł normalny i 25 zł ulgowy (dla studentów i uczniów, po okazaniu legitymacji) na www.jazzgra.kupbilecik.pl i w Miejskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane