wtorek, 07 listopada 2017 19:43

Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018!

  mn
Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018! zdjęcie nadesłane

Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zgłosił projekt Interaktywnego Muzeum Gniezna 2018 do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna Pierwszej Stolicy Polski. Wspólnie staramy się pozyskać środki na rozbudowę rozpoczętych w roku 2017 działań związanych z popularyzacją lokalnej historii Gniezna. Zaczęliśmy od zgromadzenia osób, które chcą dzielić się z innymi swoją pasją zbierania miejskich historii. Teraz czeka nas krok następny.

W ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna 2018 zostaną przeprowadzone następujące działania:
- kampania edukacyjno-promocyjna na temat konieczności ochrony i zabezpieczania materiałów archiwalnych związanych z najnowszą historią Gniezna;
- wystawy plenerowe połączone z mobilną aplikacją:
„Winiary – Nowe Gniezno” – wystawa poświęcona historii jednej z dzielnic Gniezna,
„Historia sportu w Gnieźnie” – wystawa prezentująca sylwetki gnieźnieńskich sportowców i pamiątki po nich zachowane,
„Stanisław Kubacki” – wystawa przedstawiająca twórczość gnieźnieńskiego fotografa, założyciela gnieźnieńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego;
- szkolenie ze zbierania lokalnych historii dla wolontariuszy zaangażowanych w projekt.

Adresatami działania są przede wszystkim mieszkańcy Gniezna i okolic. Poszczególne elementy zadania kierowane są do osób interesujących się historią miasta, jak i osób dotychczas nie uczestniczących w tego typu zadaniach. Poprzez wykorzystanie Internetu działanie będzie dostępne również dla szerszego grona odbiorców, zaś wystawy plenerowe w przestrzeni miejskiej adresowane będą także dla turystów.

Zadanie realizowane będzie we współpracy z innymi instytucjami działającymi na terenie Gniezna, zajmującymi się gromadzeniem, katalogowaniem oraz udostępnianiem zbiorów dotyczących historii miasta oraz z szerokim udziałem innych członków Klubu Przyjaciół MPPPP i innych osób zainteresowanych regionalistyką. 

Celami zadania jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego miasta oraz jego promocja jako miejsca gdzie realizowane są nowoczesne i ciekawe inicjatywy społeczne. Projekt zgłoszony jest przez przedstawiciela Klubu Przyjaciół MPPP w Gnieźnie, przy założeniu, że Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będzie jego operatorem.

Jak oddać swój głos?
Można to uczynić elektronicznie na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu lub wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Głosować można też w punktach stacjonarnych: Urząd Miejski, ul. Lecha 6, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul.Staszica 12 a, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, os. Orła Białego 18, Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Pawła Cymsa 14.

Kto może zagłosować?
Każdy mieszkaniec Gniezna, który ukończył 18 lat i na stałe zamieszkuje na terenie Gminy Miasto Gniezno. Każdy może zagłosować tylko raz. Głos uznaje się na ważny jeżeli jednocześnie:
- wpisano maksymalnie 3 zadania
- wpisano (litery drukowane) czytelnie imię i nazwisko, adres oraz PESEL osoby głosującej

Do kiedy można oddać swój głos? Do 17 listopada 2018 r.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane