Jesteś tutaj:Kultura Dzieci poznały się z Baronem Smogiem
wtorek, 21 listopada 2017 17:14

Dzieci poznały się z Baronem Smogiem

 
Dzieci poznały się z Baronem Smogiem fot. Rafał Wichniewicz

Niska emisja, smog, zanieczyszczenie powietrza, segregacja odpadów — to najważniejsze tematy, które przedstawione zostały w spektaklu ekologicznym dla najmłodszych widzów pod tytułem „Baron Smog”.

We wtorek 21 listopada 2017 roku zagrano go aż trzy razy dla ponad 500 dzieci z gnieźnieńskich szkół i przedszkoli, które zgromadziły się w Miejskim Ośrodku Kultury. Tytułowy bohater przedstawienia — Baron Smog, dąży do tego, aby ziemia i powietrze były zanieczyszczone. Wybiera na swoją „prawą rękę” małą dziewczynkę Tosię, która ma mu pomóc w realizacji niecnego planu zapanowania nad światem. Jednak jest ktoś, kto czuwa nad Tosią i wraz z naszymi widzami dołoży wszelkich starań, by pokrzyżować plany złego Barona.

Interaktywny spektakl ekologiczny to duża dawka śmiechu i dobrej zabawy. Aktorzy doskonale wiedzą, jak przekazać ważne wiadomości w przystępny sposób. Właśnie dlatego przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół tak chętnie uczestniczą w takich przedstawieniach.

tekst: UM w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane