Jesteś tutaj:Kultura Mali projektanci zamkowych wnętrz
niedziela, 26 listopada 2017 14:53

Mali projektanci zamkowych wnętrz

 
Mali projektanci zamkowych wnętrz fot. Rafał Wichniewicz

Trzeci z cyklu warsztatów, dotyczących tematyki zamków, odbył się w niedzielne przedpołudnie. Mali "projektanci" otrzymali zadanie wykończenia i wyposażenia jego wnętrz.

Przez cały weekend trwa Festiwal Dziedzictwa Kulturowego "Fyrtel", którego tematem przewodnim w tym roku są gnieźnieńskie zamki. W ramach całego programu spotkań, odbyły się warsztaty plastyczne oraz budownictwa (z klocków LEGO), które miały miejsce w sobotę w Muzeum Początków Państwa Polskiego (zobacz więcej).

W niedzielę natomiast w Miejskim Ośrodku Kultury miała miejsce trzecia część warsztatów, będących niejako kontynuacją dwóch poprzednich. Dzieci bowiem za zadanie otrzymały uruchomić wyobraźnię, aby zaprojektować sprzęty i inne przedmioty, jakie powinny pojawić się w zamku. W tym celu wykorzystywano nie tylko najprostsze narzędzia, jak kredki i kartki, ale także farby czy glinę, z której formowano naczynia.

Ostatnim akcentem festiwalu będzie niedzielne oprowadzanie po Gnieźnie z przewodnikiem po szlaku zamków i reformacji.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane