Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 listopada 2017 08:54

Mikołajkowy spektakl dla dzieci z Królem Julianem

  mn
Mikołajkowy spektakl dla dzieci z Królem Julianem zdjęcie nadesłane

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na spektakl dla dzieci „Mikołajki króla Juliana”, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.00 w eSTeDe. Bilety na spektakl w cenie 9 zł do nabycia w eSTeDe.

„Mikołajki króla Juliana” to wspaniała świąteczna opowieść, która mówi o tym co w życiu najważniejsze – o sile przyjaźni, mocy miłości, potrzebie czynienia dobra oraz magii Świąt Bożego Narodzenia!

Jak wszyscy wiemy, św. Mikołaj każdego roku wyrusza swoim zaprzęgiem aby obdarować prezentami dzieci na całym świecie. Oczywiście nie pracuje sam, ma wielu wspaniałych pomocników, wśród których są magiczne stworzenia takie jak Elfy, Skrzydlinki, Kuchciki oraz zaprzyjaźnione zwierzęta. 

Pewnego grudniowego dnia, jeden z elfów, wykonujący próbny lot saniami Mikołaja, upuszcza niechcący woreczek z Esencją Świąteczną, która pozwala zwierzętom mówi ludzkim głosem i daje im status pomocników św. Mikołaja. Esencja Świąteczna trafia do miejskiego zoo. Trójka zwierząt - lew Alex, zebra Marta i hipcia Gloria otrzymują dar mówienia. Zaskoczone tym faktem zwierzaki czują, że muszą dołączyć do świątecznego orszaku Świętego Mikołaja…


Chcąc uczcić jubileusz 600-lecia Prymasostwa zapraszamy również na spotkanie z bajkami Ignacego Krasickiego. Bajki przedstawią aktorzy Grupy Artystycznej Illuminati w dniu 7 grudnia o godz.11.00.

Spotkanie z bajkami Krasickiego – wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy