Jesteś tutaj:Kultura Zapraszamy na kolejny Świąteczny Targ Wiejski
wtorek, 05 grudnia 2017 12:44

Zapraszamy na kolejny Świąteczny Targ Wiejski

 
Zapraszamy na kolejny Świąteczny Targ Wiejski fot. Rafał Wichniewicz

Już w połowie grudnia na terenie przy Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zagości ponownie Świąteczny Targ Wiejski, którego celem jest promowanie produktów pochodzących od lokalnych producentów.

To będzie okazja nie tylko do nabycia i spróbowania regionalnych potraw, ale także by nabyć rękodzieło, wytworzone przez różnych twórców. Po dobrym odbiorze ubiegłorocznej edycji wydarzenia, przyszła pora na kolejne wspólne działanie Starostwa Powiatowego i CK eSTeDe.

- Targ wiejski to okazja ku temu, by spełnić jeden z priorytetów, jakie stawiał sobie Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego na początku kadencji, a więc wsparcie sprzedaży bezpośredniej, prowadzonej przez rolników z powiatu gnieźnieńskiego. Szukaliśmy różnych form, a efektami jest Truskawisko czy Targ Wielkanocny, czy teraz ta kolejna edycja Targu Świątecznego, który odbywa się tuż przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszyć mu będzie dobra muzyka i tym samym wracamy do korzeni europejskich, gdzie na takich wydarzeniach są obecni muzycy i w tym przypadku będzie to muzyka instrumentów dętych - mówił Marcin Makohoński, zapowiadając występ grupy Castle Brass - kwintet związany z kórnickim zamkiem, który wystąpi wraz z Powiatową Orkiestrą Dętą. 

Tegoroczny Świąteczny Targ Wiejski odbędzie się w sobotę 16 grudnia w godzinach od 9:00 do 15:00 na terenie przyległym do Centrum Kultury "Scena To Dziwna": - Na poprzednich edycjach mieliśmy okazję gościć wielu mieszkańców, którym daliśmy możliwość, aby tydzień przed świętami wkroczyć w ten świąteczny nastrój, dając alternatywę, by poczuć święta nie tylko w marketach czy galeriach handlowych, ale także podczas tej scenerii, jaką daje nam eSTeDe - mówił wicestarosta Jerzy Berlik. - To będzie dobra okazja do spróbowania dobrych potraw o dobrym smaku, a więc pojawią się różnego rodzaju przysmaki jak ciasta, sery, wędliny - mówił Janusz Winiarski, kierownik Biura ds. Rolnictwa.

- Cieszę się, że te święta są kojarzone z targiem wiejskim, który będzie odbywał się już po raz kolejny i wprowadzał nas w świąteczną atmosferę, która jest miła, sympatyczna i dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniezna i powiatu i zachęcamy do świątecznych zakupów - przyznała starosta Beata Tarczyńska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane