Jesteś tutaj:Kultura Ostatnie pożegnanie Romana Nowaka
czwartek, 07 grudnia 2017 14:38

Ostatnie pożegnanie Romana Nowaka

 
Ostatnie pożegnanie Romana Nowaka fot. Rafał Wichniewicz

We wczesne, czwartkowe popołudnie odbyło się ostatnie pożegnanie działacza kultury, dyrygenta i wychowawcy - Romana Nowaka.

Uroczystość rozpoczęła się w sali pożegnań Domu Pogrzebowego przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Na spotkaniu zgromadzili się licznie przybyli przedstawiciele gnieźnieńskiego środowiska kulturalnego oraz bliscy i znajomi Romana Nowaka, w tym także śpiewacy z chóru "Dzwon" i "Szpaki", którym dyrygował Zmarły.

Pożegnanie zainaugurował utwór Ecce quo modo moritur w wykonaniu "Szpaków", a następnie zgromadzonym przybliżona została postać Romana Nowaka, który w pamięci wszystkich zostanie zapamiętany jako postać kulturalna, dokładna i mająca wciąż wiele pomysłów muzycznych do zrealizowania. Następnie "Dzwon" wykonał Ach mój niebieski Panie, po czym do zgromadzonych słowo wygłosił syn Zmarłego.

W dalszej części, uczestnicy spotkania udali się w kondukcie na cmentarz św. Piotra. Urnę z prochami poprowadzono przez szpaler chórzystów z obu zespołów, a w drodze na miejsce spoczynku na czele pochodu szedł dudziarz. Wzdłuż alei, prowadzącej w kierunku Akropolu Bohaterów, ustawione były plansze ze słowami pożegnania, skierowanymi od współpracowników i znajomych muzyka. Nad grobem zmarłego słowo do zgromadzonych wygłosił jeszcze Dariusz Pilak dyrektor MOK, który w imieniu środowisk kulturalnych przypomniał postać Romana Nowaka, a w podobnych słowach przemówił także Bartosz Szczeszek z Chóru "Dzwon". Po tym urnę złożono w grobie.

2 komentarzy

  • Link do komentarza M.Z. piątek, 08 grudnia 2017 07:29 napisane przez M.Z.

    Romek chyba nawet nie podejrzewał, że na Ziemi otaczało go codziennie, aż tylu przyjaciół. Teraz będzie im Romka bardzo, ale to bardzo brakowało

  • Link do komentarza E.K. czwartek, 07 grudnia 2017 20:42 napisane przez E.K.

    Cześć jego pamięci !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane