Jesteś tutaj:Kultura Zespół tańca ludowego „Gniezno” na warsztatach w Pobiedziskach
wtorek, 12 grudnia 2017 10:48

Zespół tańca ludowego „Gniezno” na warsztatach w Pobiedziskach

 
Zespół tańca ludowego „Gniezno” na warsztatach w Pobiedziskach zdjęcie nadesłane

Tańce łowickie i szamotulskie królowały w miniony weekend w Pobiedziskach. 17 tancerzy Zespołu tańca ludowego „Gniezno” przez dwa dni doskonaliło swoje umiejętności na wyjazdowych warsztatach.

Po udanym premierowym koncercie, który odbył się w czerwcu na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego „Gniezno” kontynuuje swoją intensywną działalność. W miniony weekend 9-10 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Pobiedziskach zorganizowano warsztaty, podczas których gnieźnieńscy tancerze, pod czujnym okiem instruktorki Ireny Kolanowskiej,  przygotowywali i rozwijali suitę tańców, z którą występować będą na koncertach w przyszłym sezonie. W warsztatach udział wzięli również zaproszeni goście: Włodzimierz Kuczyński, wieloletni tancerz zespołu „Szamotuły” oraz Waldemar Jurek, akordeonista z kapeli szamotulskiej.

Jak podkreślali organizatorzy i sami uczestnicy, taneczne warsztaty gwarantują możliwość wszechstronnego rozwoju oraz pracy nad uatrakcyjnieniem repertuaru. Są również doskonałą formą integracji, a także podsumowania całorocznych osiągnięć.

- Od dnia premierowego występu w czerwcu tego roku na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego „Gniezno” poczynił ogromne postępy - mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. - Wspólne próby i warsztaty, również wyjazdowe, przyniosły doskonały efekt w postaci bogatego repertuaru, który już w przyszłym roku zaprezentujemy mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego. Możliwość obcowania z kulturą ludową na wysokim poziomie, to nowa jakość, której w powiatowej kulturze od dawna brakowało - dodaje Marcin Makohoński.

Całość warsztatów zorganizowana została ze środków finansowych Centrum Kultury „Scena to dziwna”, przy udziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, w ramach wsparcia zespołów reprezentacyjnych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane