Jesteś tutaj:Kultura Twórczość, która nadała nowy wymiar życiu
wtorek, 12 grudnia 2017 17:20

Twórczość, która nadała nowy wymiar życiu

 
Twórczość, która nadała nowy wymiar życiu fot. Rafał Wichniewicz

W Centrum Kultury "Scena To Dziwna" otwarta została wystawa prac Zenona Basińskiego, którego twórczość jednak przepełniona sporą dawką emocji.

Różne są koleje losu i różne są też spojrzenia na to, co nas otacza. Tak można też opisać prace Zenona Basińskiego, które w miniony poniedziałek zostały zaprezentowane w CK eSTeDe, a które są podsumowaniem pewnego etapu jego działalności twórczej. W jego życiu nie było łatwo, a z wiekiem trudności tylko artyście przybyło. Te emocje odczuć można na niektórych pracach, między kreskami ołówka lub kredek. 

Zenon Basiński jest obecnie podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Małżeństwa Terakowskich w Gnieźnie. Wcześniej przebywał w DPS-ie w Kole i to tam rozpoczęła się jego pasja. Praca artystyczna nadała nowy wymiar jego życiu i motywuje go do dalszych działań, a także zachęca do doskonalenia warsztatu. Obecnie nieustannie rysuje, najczęściej tworząc portrety osób, które spotyka na co dzień. Często też nawiązuje do swojego dzieciństwa i ważnych dla niego osób z rodziny. W trakcie wernisażu gratulacje składali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, CK eSTeDe oraz dyrektor DPS w Gnieźnie Jan Budzyński, a także przyjaciele artysty. Prace można oglądać w najbliższych dniach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane