środa, 13 grudnia 2017 07:46

„Tajny rozkaz” na kolejnych, powstańczych Czytajkach

  mn
„Tajny rozkaz” na kolejnych, powstańczych Czytajkach zdjęcie nadesłane

Jakby to było obudzić się pewnego ranka 1919 r.? Przenieść się z czasów współczesnych wprost na ulice miasta ogarniętego powstańczą wrzawą? Zobaczyć jak rodzinna miejscowość wyglądała blisko 100 lat temu?

Taką przygodę przeżył 12-letni Antek, bohater książki „Tajny rozkaz” napisanej przez Tadeusza Matraszka. Ta powieść historyczno-przygodowa to niezwykła książka o Powstaniu Wielkopolskim, a zarazem pierwsza  poruszająca tę tematykę pozycja dla dzieci.

i młodzieży. Stała się ona bohaterką grudniowych „Czytajek z naszej bajki” w Centrum Kultury Scena To Dziwna. W łatwy i przystępny sposób pozwoliła zrozumieć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9 czym jest lokalny patriotyzm. Pokazała jak wielkie znaczenie dla całego kraju może mieć wyzwanie podejmowane przez najmniejszych obywateli.

Warto aby książkę „Tajny rozkaz” przeczytał każdy młody człowiek, bo chociaż opowiada ona o powstańczym epizodzie w Chodzieży, to mógł się on wydarzyć w każdym wielkopolskim mieście. Pozycja Tadeusza Matraszka dostępna jest w księgozbiorze Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane