piątek, 15 grudnia 2017 07:28

Z ilu książek ta niezwykła choinka?

  mn
Z ilu książek ta niezwykła choinka? zdjęcie nadesłane

Bibliotekarze zapraszają do udziału w nietypowym konkursie, w którym trzeba podać odpowiedź na tytułowe pytanie.

Budowaliśmy, budowaliśmy, aż zbudowaliśmy choinkę z książek w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Odwiedzający tą gnieźnieńską książnicę, będą mogli zobaczyć z jakich książek powstało świąteczne drzewko. Można w nim znaleźć książki naukowe, biografie, klasykę literatury polskiej i obcej, współczesne romanse i kryminały. Jednak oglądając choinkę nie można od razu policzyć z ilu książek została zbudowana. Tak się składa, że niewidoczne wnętrze też zostało wypełnione  książkami. Można oczywiście zastosować  do obliczeń reguły matematyki i prawa fizyki, ale czy nie lepiej po prostu zgadnąć ?

Zapraszamy wszystkich obecnych i potencjalnych czytelników do bibliotecznej zabawy. Wystarczy odwiedzić naszą filię do końca stycznia 2018 r.  i podać przypuszczalną liczbę książek, z których została zbudowana choinka. Kupon z odpowiedzią  i podstawowymi danymi, tj. imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy włożyć do świątecznego pudełka. Laureatem zostanie osoba, która poda rzeczywistą lub najbardziej zbliżoną liczbę książek. 

Zwycięzca  otrzyma  nagrodę w postaci książki- niespodzianki, którą wręczy osobiście pod choinką dyrektor biblioteki Janusz Ambroży, co nastąpi 1 lutego  2018r (czwartek) o godz.12.00.

Zapraszamy do zabawy i wypełnienia kuponu !

1 komentarz

  • Link do komentarza Rom piątek, 15 grudnia 2017 16:02 napisane przez Rom

    Rewelacyjny pomysł, brawo Panie bibliotekarki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane