Jesteś tutaj:Kultura Umowa na dofinansowanie modernizacji eSTeDe podpisana
środa, 20 grudnia 2017 15:44

Umowa na dofinansowanie modernizacji eSTeDe podpisana

 
Umowa na dofinansowanie modernizacji eSTeDe podpisana zdjęcie nadesłane

20 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak oraz Dyrektor CK eSTeDe Grzegorz Reszko podpisali umowę o dofinansowanie na kwotę blisko 4 mln zł.

Środki te przeznaczone zostaną na przebudowę i modernizację Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. W spotkaniu uczestniczyli również Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński oraz Wicestarosta Jerzy Berlik.

W ramach realizacji projektu pod nazwą „Zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie”, wykonane zostaną kompleksowe roboty budowlane obejmujące cały obiekt. Nowe oblicze zyska scena i teren wokół budynku, dzięki czemu eSTeDe znacznie poszerzy także ofertę zajęć i pracowni.

Innowacyjny projekt, o łącznej wartości blisko 5,5 mln zł sprawi, że Gniezno doczeka się jednego z najnowocześniejszych ośrodków kultury w regionie, w pełni przystosowanego do potrzeb osób niedosłyszących, niedowidzących oraz niepełnosprawnych ruchowo. Realizacja inwestycji powinna planowo rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza Uczestnik zajęć czwartek, 21 grudnia 2017 10:40 napisane przez Uczestnik zajęć

    To bardzo się chwali, że władze powiatu dbają atrakcyjność obiektu EsTeDe i podejmują kroki, aby modernizować ten obiekt. Niestety modernizacja ta ma również negatywne skutki, a mianowicie odwołanie zajęć prowadzonych w obiekcie. Uczęszczałem na zajęcia gitarowe prowadzone w dwóch sekcjach. Jest to, a raczej była, świetna inicjatywa i możliwość rozwoju artystycznego praktycznie na wyciągnięcie ręki. Była do momentu, aż praktycznie z dnia na dzień, razem z innymi uczestnikami zajęć, dowiedzieliśmy się, że zostają one zawieszone a następne może odbędą się może za rok...czyli w 2019...jak można się domyślać, nie jest to bez wpływu na dalszy rozwój.
    Niezrozumiałym dla mnie jest fakt, że planuje się rozpocząć remont w pierwszym kwartale 2018 r., a zajęcia ucina już się kilka miesięcy przed. Poza tym również można by było te zajęcia przenieść na czas remontu, a nie całkowicie zamykać pozostawiając młodych ludzi z potencjałem samych sobie...nie wszystkich stać na wykupowanie kosztownych lekcji gdy na instrumencie, takie osoby są w tym momencie pozbawione możliwości rozwoju.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane