piątek, 22 grudnia 2017 16:14

Literacki kosmos znaczeń Witolda Gombrowicza

  UM

Kończymy właśnie kolejny rok spotkań poświęconych dyskusji literackiej w Klubie Dyskusji o Książce. Za uczestnikami ciekawe propozycje czytelnicze, wyborne dyskusje i czas zyskany dla książek. Cieszy kolejny rok działalności. Przed klubowiczami natomiast następne propozycje lektur i wydarzeń.

Ostatnią tegoroczną książką klubowa był „Kosmos" Witolda Gombrowicza. Tytuł polecił Paweł Bartkowiak. Podczas niezwykle ciekawej dyskusji powoli odsłaniano problematykę ukrytą w dziele. Gombrowicz nie dla wszystkich okazał się zrozumiały. Lektura „Kosmosu" dla niektórych okazała się męcząca. Dopiero wspólna rozmowa pozwoliła odkryć kunszt pióra i myśli autora.

Gombrowicz to pisarz nie dla każdego. Jego intelektualne zabawy słowne i fabularne nawet dla tak zwanego, wyrobionego czytelnika mogą okazać się mało zajmujące. Ci, którzy zostali uwiedzeni przez Gombrowicza, odznaczają się podobną wrażliwością intelektu, zbieżnym sposobem myślenia. Pozostali mogą liczyć na odkrywanie z pomocą opracowań krytyczno-literackich, bądź wspólnych dyskusji poświęconych jego twórczości.

W nowym roku członkowie klubu porozmawiają o książce Jodi Picoult „Dziewiętnaście minut". Zapraszamy 23 stycznia 2017 o 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane