wtorek, 26 grudnia 2017 17:43

Wyjątkowy koncert kolęd w gnieźnieńskiej Farze

 
Wyjątkowy koncert kolęd w gnieźnieńskiej Farze fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w drugie święto Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Trójcy wystąpił Chór im. św. Ojca Pio. Wraz z akompaniamentem muzycznym, zespół wykonał kilkanaście kolęd i pastorałek.

Na to wydarzenie nie trzeba specjalnie nikogo zapraszać, gdyż wspólne kolędowanie z chórem, działającym przy gnieźnieńskiej farze, zawsze cieszy się dużą popularnością. Dowodem tego były tłumy, które zjawiły się we wtorek 26 grudnia w świątyni. Na czas wydarzenia, które odbywało się już po raz dwudziesty siódm w historii, zespół pod okiem organisty farnego Andrzeja Jorasa, przygotował cały repertuar znanych mniej lub bardziej kolęd i pastorałek. 

Występ zainaugurowany został podniosłą kolędą „Bóg się rodzi” zaśpiewaną wraz z publicznością. Po tym zespół, wspomagany przez instrumentalistów dętych, smyczkowych i klawiszowych, wykonał także wspólnie lub indywidualnie m.in. pastorałkę o Józefie, „Dziecina mała”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Zaśnij dziecino”, „Raduj się świecie” czy „Swego syna Bóg zesłał”. Pewnym urozmaiceniem było wykonanie góralskiej kolędy „Oj maluśki, maluśki”, której zwrotki śpiewała Małgorzata Walterbach, a akompaniował jej na harmonii Andrzej Joras.

Po tym słowa podziękowania za przygotowanie koncertu, a także publiczności za tak liczne przybycie, wygłosił proboszcz parafii ks. Maciej Lisiecki. Na koniec chór wykonał jeszcze wspólnie z publicznością „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

„Dzisiaj w Betlejem” w wykonaniu Chóru im. św. Ojca Pio:

3 komentarzy

  • Link do komentarza eli środa, 27 grudnia 2017 00:18 napisane przez eli

    Pan Andrzej to wielki skarb parafii. Profesjonalny pasjonat, a do tego człowiek dużej miary. Stanowi Pan zdecydowanie największą wartość dodaną wśród posługujących we Farze i to od wielu lat. Dziękuję!

  • Link do komentarza mjj wtorek, 26 grudnia 2017 21:24 napisane przez mjj

    Gratulacje dlaa pana Andrzeja, że nie tylko potrafił stworzyć ten chór, ale go utrzymywac tyle lat i stale podnosic poziom. To nie jest łatwe w tych trudnych i zabieganych czasach. Wszystkiego najlepszego panie Andrzeju!

  • Link do komentarza pierożek wtorek, 26 grudnia 2017 18:20 napisane przez pierożek

    jak zwykle wszystko na dobrym wysokim poziomie! Gratuluję i dziękuję!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane