czwartek, 04 stycznia 2018 16:26

Powstał VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci

  mn
Powstał VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci fot. Rafał Wichniewicz

Jest już gotowy VI tom z serii Kultura Piastów dla dzieci. Tym razem tematem książki jest życie mnichów w średniowiecznych klasztorach.

Publikację wydał Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” we współpracy z partnerami samorządowymi, m.in. z Powiatem Gnieźnieńskim, Miastem Gnieznem i Gminą Trzemeszno.

Publikacja przedstawia życie codzienne w klasztorze oraz rolę zakonów w kulturze średniowiecznej, w tym ich znaczenie dla rozwoju budownictwa, rzemiosła, uprawy roli, a także kultury i sztuki. Tematyka książki odnosi się bezpośrednio do kilkunastu obiektów Szlaku Piastowskiego związanych z życiem klasztornym, zlokalizowanych zarówno na terenie województwa wielkopolskiego, jak i kujawsko-pomorskiego.

Cele wydania publikacji były dwojakie. Po pierwsze ma ona propagować wiedzę o roli klasztorów w rozwoju szeroko pojętej kultury średniowiecznej Polski. Po drugie, ma promować turystycznie zabytki Wielkopolski i Kujaw związane z historią klasztorów.

Autorem niniejszej publikacji jest artysta-plastyk Jaroslaw Gryguć, autor dotychczasowych pięciu tomów serii. Konsultację naukową zapewnili prof. dr hab. Andrzej Wyrwa, Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; o. Zenon Garus, proboszcz i gwardian oo. Franciszkanów w Gnieźnie oraz Tomasz Janiak z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

W niedalekiej przyszłości książka trafi na rynek wydawniczy. Już teraz książkę można nabyć za 9,90 zł. od wydawcy – Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Osoby zainteresowane kupnem VI tomu mogą kontaktować się za pośrednictwem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Niebawem publikację będzie też można zakupić w sklepie internetowym na stronie www.szlakpiastowski.travel

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane