Jesteś tutaj:Kultura „Wrzucajmy więcej szeleściaków, niż moneciaków”
wtorek, 09 stycznia 2018 14:09

„Wrzucajmy więcej szeleściaków, niż moneciaków”

 
„Wrzucajmy więcej szeleściaków, niż moneciaków” fot. Rafał Wichniewicz

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy poinformowali o działaniach podjętych w kierunku zorganizowania gnieźnieńskiej edycji wydarzenia.

W działania tradycyjnie po raz kolejny włączyło się Centrum Kultury "Scena To Dziwna", w którym znajdzie się sztab oraz prowadzone będą licytacje oraz odbędą się koncerty. Wszystkie wydarzenia, o których piszemy poniżej, odbędą się w niedzielę 14 stycznia.

- Tegoroczny WOŚP jest wyjątkowy, gdyż na jego program zebrało się dużo fajnych rzeczy. Ideą Jurka Owsiaka było, by zmobilizować społeczeństwo do ruszenia się z miejsca i by była to też okazja do promowania aktywnego trybu życia. WOŚP od jakiegoś czasu organizuje bieg "Policz się z cukrzycą", a my do tej pory robiliśmy bieg tyloma okrążeniami, ile było finałów. Nie chcieliśmy jednak, aby był to "bieg rzeźnika", dlatego zdecydowaliśmy pójść w tę stronę, że zrobimy sobie cztery kółka nad Jeziorem Winiary, a więc około 10 kilometrów - mówił Kazimierz "Tinkers" Kubów, który dodał by do puszek wrzucano "więcej szeleściaków niż "moneciaków" (więcej banknotów niż monet). Impreza nad Jeziorem Winiary (a nie nad "Wenecją", jak do tej pory!), rozpocznie się o godzinie 9:00 marszem Nordic Walking: - Skoro w niedzielę możemy jako grupa wnieść coś dla WOŚP, to jest to dla mnie spełnienie i jest mi ogromnie miło, że z grupą osób chcących ćwiczyć dla zdrowia, możemy tę akcję w takiej formie wesprzeć - mówił Sławomir Sieradzki, który poprowadzi niedzielny marsz na "Łazienkach". O 11:00 nad jeziorem odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą" - to wydarzenie przewidziane jest dla około 200 biegaczy.

Wkrótce po biegu odbędzie się wspólne "WOŚPowanie", a więc morsowanie z Królewskimi Morsami: - Podstawą naszej organizacji jest zdrowie i pomoc innym, a więc tak samo jak w przypadku WOŚP. Od trzech lat osobiście angażuję się we współpracę z eSTeDe, która się rozszerza. Ostatnio udało się nam zebrać 237 osób w wodzie, a ponad 600 na plaży, także widać iż morsowanie i ta aktywność przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Wykorzystując ten potencjał, robimy duże wydarzenie na plaży z okazji WOŚP - mówił Waldemar Rychert z Królewskich Morsów Gniezno. Wszyscy spotykają się o 11:30 na plaży, a od 12:30 będą sprzedawane najróżniejsze fanty - morsowe, sportowe i nie tylko. Około godziny 13:15-13:30 nastąpi wspólne wejście do wody. 

Michał Tomaszewski oraz Paweł Grzybowski, jako przedstawiciele rajdu 4x4 WLKP, opowiedzieli o wydarzeniu, w trakcie którego możliwe będzie przejechanie się seryjnym samochodem z napędem 4x4. Rajd rozpocznie się w okolicach Poznania o godzinie 14:00 i zakończy finałem w CK eSTeDe około godziny 16:00. Wpisowe uczestników wynosi minimum 180 zł od załogi, a więcej informacji można uzyskać na stronie http://4x4wlkp.pl/ 

O godzinie 16:00 w CK eSTeDe rozpoczną się licytacje, na których pojawią się różne gadżety, zaproszenia do kina, plakaty filmowe, vouchery do pizzerii, biżuteria, karnety do siłowni, maskotki itp. 

O godzinie 19:00 na scenę amfiteatru wejdzie zespół BIG UP!, a wkrótce po zakończeniu nad eSTeDe wystrzeli "światełko do nieba". Tuż po tym, około godziny 20:15 rozpocznie się koncert zespołu Jafia, grająca reggae: - Jest to zespół, który współtworzył hymn WOŚP i dla nas zaszczytem jest to, że wystąpią u nas. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, oczywiście za wrzuceniem "szeleściaków" do puszki - przyznał Grzegorz Reszko, dyrektor eSTeDe. 

Wszystkie aktualne informacje o programie WOŚP w Gnieźnie można odnaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan12 środa, 10 stycznia 2018 09:38 napisane przez Stefan12

  A dlaczego WOŚP odmawiał nawet sądom udostępnienia swoich dokumentów finansowych?

 • Link do komentarza szperacz środa, 10 stycznia 2018 00:51 napisane przez szperacz

  Zanim, wrzucisz, poczytaj. Ciekawa lektura.
  http://kontrowersje.net/tagi/z_oty_melon

 • Link do komentarza kurka środa, 10 stycznia 2018 00:48 napisane przez kurka

  Wrzucajcie, wrzucajcie, żeby Owsiak miał na nowe podróże po świecie! Poza tym dobrych kilka milionów złotych każdego roku przeznacza nie tylko na organizację całego finału i funkcjonowanie samej fundacji, ale też na imprezę rockową Przystanek Woodstock. No zobaczcie, gdzie idą pieniądze. Zloty Melon i Złoty Melonik. Żyje się raz!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane