czwartek, 11 stycznia 2018 12:18

Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy

  mn
Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy zdjęcie nadesłane

Z myślą o rodzinach, które lubią wspólnie i kreatywnie spędzać wolny czas, Muzeum Początków Państwa Polskiego zaplanowało kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinna niedziela” w Muzeum. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem WIELKIE MORAWY – WIELE DO ODKRYCIA! 

Już 28 stycznia 2018 r. rodziny z dziećmi będą miały możliwość wspólnie odkrywać tajemnice państwa wielkomorawskiego. Wspólna zabawa rozpocznie się od godziny 11:00. 

W trakcie pierwszej w tym roku rodzinnej niedzieli uczestnicy dowiedzą się, czym były tajemnicze Wielkie Morawy. O czym usłyszycie? O wojowniczych Awarach, którzy poprzedzili powstanie państwa wielkomorawskiego, poznacie historię Samona i misjonarzy Cyryla i Metodego, zobaczycie wspaniałą biżuterię książąt i księżnych i dowiecie się jak wyglądało życie codzienne w potężnych grodach w Mikulcicach i Starym Mieście. 

Podczas spotkania będziecie mieli możliwość wybicia monety, pisania na tabliczkach woskowych, zabawy przy modelach budowli, a nawet samodzielnego wykonania biżuterii.

Oprowadzaniu po wystawie towarzyszyć będzie karta zadań z quizami, rebusami i ćwiczeniami. Pomogą one poznać wiele ciekawostek o tym potężnym wczesnośredniowiecznym państwie. W trakcie zwiedzania pracownicy Muzeum prowadzący  zajęcia zachęcą do aktywności i zabaw związanych z zabytkami i makietami obecnymi na wystawie.

Rodzinne niedziele w Muzeum zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z Muzeum. 

Rodzinna niedziela w Muzeum odbędzie się 28 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w gmachu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w rodzinnych spotkaniach – dołączcie do wspólnej zabawy!

Wstęp na Rodzinną Niedzielę jest bezpłatny.

Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna)
Oprowadzanie: Łukasz Kaczmarek – kurator (Pracownia archeologiczna)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane